Перебування водія у стані сп’яніння (алкогольного чи наркотичного) часто стає причиною багатьох дорожньо-транспортних пригод. Тож закон суворо карає таких порушників.

Раніше закон передбачав обов'язкову присутність при проведенні огляду на стан алкогольного сп'яніння двох свідків.

Поліція, авто, штрафи, скріншот: YouTube
Поліція, авто, штрафи, скріншот: YouTube

У віддалених місцевостях та в нічний час залучити свідків було майже неможливою задачею для поліцейських.

Така вимога давала можливість порушникам оспорювати процедуру огляду у суді, "виходити сухими із води" та далі безкарно наражати на небезпеку інших водіїв.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Племінник Ірини Геращенко відпочиває на Балі: депутатка обурювалася ухилянтами В Україні для водіїв з 1 жовтня запрацює нове правило Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою 1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери
Показати ще

Нові правила дозволяють правоохоронцям покладатися на відеозаписи з нагрудних камер, які носять поліцейські, що відтепер вважатиметься достатнім доказом.

Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП,Огляд особи, яка керувала транспортним засобом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов’язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Поліція, атво, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, атво, штраф, скріншот: YouTube

Тож тепер при зупинці транспортного засобу поліцейські зобов’язані фіксувати огляд за допомогою нагрудних камер та подавати ці докази до суду.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, покажіть аптечку та вогнегасник: українець знайшов спосіб не платити популярний штраф.

Також наш портал інформував, в Україні по-новому каратимуть водіїв, які "лихачать" при їзді з дітьми: штрафом можна не позбутися.