Правила дорожнього руху передбачають борг водіїв в Україні убезпечити пасажирів авто (навіть тих, хто на задніх сидіннях). Іншими словами, водії повинні стежити, щоб усі були пристебнуті ременями безпеки.

Також відомо, що якщо водії не дотримуватимуться цього правила, то за це загрожує відповідальність.

Про це стало відомо завдяки нагадуванню від порталу "Автотема".

Поліція, штраф, авто, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, авто, скріншот: YouTube

Водіям заборонено розпочинати рух, якщо хтось із пасажирів відмовляється пристебнутись ременем безпеки. Однак за певних обставин, наприклад, коли пасажир має інвалідність, яка не дозволяє йому пристібатись ременем безпеки, водій може не зобов'язаний виконувати це правило.

Популярні новини зараз
Навіть "Резерв+" тепер не потрібен: кому з українців значно спростили життя Все ще не достатньо: влада незадоволена тарифом на електроенергію. Будуть переглядати? Реєстрація знову відкрита: українцям роздадуть гуманітарну допомогу Перше подорожчання за півроку: скільки тепер коштує газ
Показати ще

Пасажири в транспортних засобах, що експлуатуються, також можуть бути звільнені від пристібування ременів безпеки.

Раніше від пристібання ременів безпеки звільнялися водії таксі та інструктори автошкіл, але з того часу до правил дорожнього руху було внесено зміни.

ремінь безпеки, скріншот з відео
ремінь безпеки, скріншот з відео

При перевезенні дітей, зростання яких менше 145 см, обов'язковим є використання спеціального автокрісла. Відсутність такого може призвести до складання окремого протоколу.

Водії мають пам'ятати про покарання за недотримання правил дорожнього руху. Перше порушення спричиняє штраф у розмірі 510 гривень, а у разі ДТП штрафи становлять від 2400 до 8500 гривень.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Водії відповідають за те, щоб усі пасажири були пристебнуті ременями безпеки. Невиконання цієї вимоги може спричинити штрафи, що стягуються з водія, а не з окремих пасажирів.

Наприклад, якщо чотири пасажири не пристебнуті ременями безпеки, водія може бути оштрафовано на 2400 грн.

Нагадаємо, готуємось до підвищення цін на АЗС: як ефективно економити паливо, топ порад для водіїв.

Раніше повідомлялося, 50 тисяч гривень за втрату авторитету у селі: водій заробив на грубій помилці копів.

Також, чи варто паркувати авто з вивернутими колесами: розвіюємо популярну страшилку для водіїв.