Професійні психологи нагадують, що у людині є внутрішні установки – дорослий, дитина та батько. Спілкування з копами має відбуватися у форматі: дорослий та дорослий. Не варто дозволяти поліцейському переходити на позицію "батька" - це можна помітити за фразами: "Куди поспішаємо?" або "Як вам не соромно, порушуємо...".

Спілкуватися з поліцією, особливо коли ви водій, необхідно з обережністю, але також і з упевненістю, щоб тримати емоції під контролем.

Для цього можна скористатися шістьма дуже сильними фразами. Якщо копи почують це від вас, вони зрозуміють, що перед ними досвідчений водій, який знає свої права. Про це пише портал "Твоя машина".

Поліція, авто, скріншот: YouTube
Поліція, авто, скріншот: YouTube

1. Ми тільки на "Ви"

Звертайтеся до водія на "Ви", а інспектор може використовувати звернення "ти" тільки у випадках, коли бачить, що перед ним значно молодша людина чи водій, який проявляє пасивність. У таких ситуаціях ви повинні ввічливо, але рішуче дати зрозуміти, що готові виконувати законні вимоги поліцейського, поважаєте його повноваження, але очікуєте на взаємну повагу.

Популярні новини зараз
У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач Арестович описав становище на фронті: "Йде перекидання російських резервів" Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

2. "Я маю зафіксувати все на камеру"

Патрульним не завжди подобається, коли їхні дії записують на камеру, проте вони не можуть запобігти цьому, якщо діють у межах своїх повноважень.

Важливо зазначити, що запис розмови не здійснюється для створення скандалу, але є документальним доказом для вас. Якщо ви повідомите про це, ваші дії повинні знайти розуміння.

Поліція, штраф, авто, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, авто, скріншот: YouTube

3. Зачекайте, я "загуглю" цю статтю ПДР

Якщо у вас є сумніви щодо вашої провини, немає нічого поганого у проголошенні цієї фрази. Перш ніж щось підписувати, ви повинні ознайомитися з порушенням, яке вам приписують, та його наслідками. За допомогою сучасних засобів зв'язку, таких як смартфон або планшет, ви можете зробити це легко.

4. "Я зараз зателефоную до чергової частини і запрошу сюди відповідального"

Якщо виникають розбіжності, ви можете вимовити цю фразу, проте варто зауважити, що це вже серйозний крок. Не використовуйте це як зловживання. У випадках, коли ви обрали цей шлях (ситуації можуть бути різні), обов'язково знімайте все, що відбувається на телефоні, це буде доказом вашої правоти чи можливих зловживань посадової особи.

авто, поліція, штраф, скріншот: YouTube
авто, поліція, штраф, скріншот: YouTube

5. "Давайте оформимо протокол"

Ви можете спокійно запропонувати інспектору оформити протокол, ця фраза говорить про ваше розуміння не лише ваших прав та обов'язків, а й прав та обов'язків іншої сторони.

Це вказує на те, що ви не поспішайте та готові розібратися в суті претензій. У протоколі інспектор зобов'язаний чітко відобразити порушення правил дорожнього руху та призначити покарання відповідно до статті Адміністративного кодексу.

6. "З порушенням не згоден, потребую захисника"

Це також серйозний крок - заявити, що "я писатиму в протоколі, що з порушенням не згоден, і при розгляді справи потребую захисника". Це потрібно вказати у протоколі. Ця фраза показує, що ви, використовуючи юридичну термінологію, висловили клопотання про участь захисника. Інспектор зобов'язаний розглянути це клопотання та прийняти відповідне рішення.

На практиці це може бути непрактичним, оскільки на дорозі важко знайти захисника, проте на суді ви можете посилатися на порушення процедури оформлення правопорушення та недоступність захисника для громадянина.

Використання цих фраз має бути обґрунтованим та використовуватися у відповідних ситуаціях. Важливо дотримуватися здорового глузду та висловлювати свої права з повагою до посадової особи.

Нагадаємо, 5 ознак, які буквально змусять патрульного зупинити авто: водіям на замітку.

Раніше повідомлялося, дешевше новий купити: українським водіям показали штрафи за телефонні розмови.

Також, зауваження та штраф: без чого в авто вас точно покарають.