Українським водіям знову нагадали, що не варто "махати рукою" на обов'язковий техогляд. Багато хто думає, що штраф буде дешевшим, ніж сама процедура огляду, проте це не зовсім так. Тільки авто категорії B для приватного використання можуть поки на якийсь час забути про це.

Для водіїв може мати серйозні наслідки відсутність талону щодо проходження обов'язкового технічного контролю.

Про це вирішили нагадати в одному із Сервісних центрів МВС.

Техогляд, скріншот: YouTube
Техогляд, скріншот: YouTube

Останнім часом в Україні внесено значні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів, які націлені на посилення покарання за недотримання правил проходження техогляду.

Популярні новини зараз
ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему Не надумайте брати ці яйця: українців попередили про небезпеку у супермаркеті Банки посилять обмеження грошових переказів: навіть дрібні платежі доведеться пояснювати "Київстар" оголосив про нові зміни: вже з сьогоднішнього дня
Показати ще

Техогляд, скріншот: YouTube
Техогляд, скріншот: YouTube

Однією з ключових змін є стаття 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, де значно посилено відповідальність за порушення правил проходження техогляду.

Техогляд, фото: Дивись
Техогляд, фото: Дивись

Наприклад, при керуванні транспортним засобом з несправним кермовим керуванням або гальмівною системою, несправним зчіпним пристроєм, недостатнім зовнішнім освітленням (особливо вночі) або іншими несправностями, а також при керуванні транспортними засобами, що використовуються для перевезення пасажирів, які мають несправності або не відповідають вимогам правил дорожнього руху та технічних стандартів, водіям загрожує вилучення посвідчення водія та накладення штрафу від 850 до 1700 гривень за повторне правопорушення.

Ці штрафні санкції поширюються на водіїв, які керують транспортними засобами, які підлягають обов'язковому технічному контролю, але не пройшли його.

Тяжкість цих порушень відображається у штрафах від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, вилучення посвідчення водія на строк від трьох до шести місяців і в деяких випадках навіть арешті на строк від п'яти до десяти діб.

Нагадаємо, це сильно полегшить життя: водіям радять не викидати старі свічки запалювання, і ось чому.

Раніше повідомлялося, чому влітку не можна заправляти повний бак: наслідки можуть бути серйозними.

Також, не поспішайте віддавати гроші: українців попередили, що їхнє авто перетворюють на "двійників".