Усім відомо, що кожен водій повинен користуватись ременями безпеки, інакше, якщо його спіймають поліцейські, він буде змушений заплатити штраф.

Штрафи, поліція, скріншот: YouTube
Штрафи, поліція, скріншот: YouTube

Втім, навіть не кожен досвідчений автовласник пам'ятає про те, що він несе відповідальність не тільки за свою безпеку, а й за безпеку пасажирів. Тож, за непристебнутого пасажира, також загрожують штрафи та інші покарання.

Про це нагадує ресурс uamotors.

Варто зазначити, що п.п.5.1.б Правила дорожнього руху зобов’язують пасажира під час пересування на транспортному засобі користуватися ременями безпеки.

Популярні новини зараз
Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми Коли бронювання вже не врятує: чому чоловіків можуть забрати до війська ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список
Показати ще

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

У той же час, згідно з п.п.2.3 ПДР, водій мусить використовувати ремені безпеки, та не перевозити непристебнутого пасажира.

Якщо пасажир авто чомусь відмовляється пристібатися, водій має відмовити рушити з місця.

За порушення цих правил ч.5 ст.121 КУпАП передбачає штраф у розмірі 510 грн, який може отримати як сам водій-порушник, так і легковажний пасажир.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Якщо під час ДТП поліцейські виявлять що пасажири авто були непристебнуті, то водій може отримати ув'язнення на строк від трьох до 10 років, залежно від наслідків.

Нагадаємо, в Україні тисячі водіїв втратять по 850 грн за раз: штраф при першій зупинці.

Раніше повідомлялося, що українцям дозволили "зливати" героїв паркування: дивіться уважно, можна заробити.

Також, тьмяна фара і немає скла? За які несправності українські водії попрощаються з правами у 2023 році.