Не дай Бог комусь опинитись у подібній ситуації, але таке все одно іноді трапляється. Навіть досвідчені водії можуть опинитися у небезпеці, коли гальмівна система відмовляє. Кожна секунда стає цінною, якщо гальмівна педаль натискається до підлоги без будь-якої реакції від авто.

У таких ситуаціях водію необхідно діяти швидко, зберігати холоднокровність та застосовувати відповідні методи для забезпечення безпечної зупинки транспортного засобу.

Про те, що необхідно робити в такій ситуації, розповів одні з українських автоблогерів, які часто ділиться корисними порадами в мережі YouTube.

Водій, скріншот: YouTube
Водій, скріншот: YouTube

Першим кроком варто спробувати відновити роботу гальм. Кілька разів натисніть на гальмо педаль. Це може допомогти відновити тиск у системі. Якщо це не допомагає, то є два способи вирішити проблему: використання двигуна для уповільнення та активація ручного гальма.

Популярні новини зараз
Готуйте 600 гривень: кому із водіїв потрібно терміново відвідати сервісний центр МВС Потужна магнітна буря накриє Землю у найближчий час: штормити буде 3 дні Виплати ВПО припинені: причини поновлення та як це можна зробити Переселенцям вирішили підняти виплати, але пощастить не всім: хто отримуватиме більше
Показати ще

Перший метод передбачає поступове зниження передачі, щоб створити опір з боку двигуна. Рекомендується перемикати передачі на знижені кожні 3-5 секунд, не варто робити різких рухів, щоб не втратити контроль над автомобілем.

Жести водія, скріншот: YouTube
Жести водія, скріншот: YouTube

Використання ручного гальма потребує особливої ​​обережності. У сучасних автомобілях часто є електронна система, що блокує задні колеса.

ДТП, фото очевидців
ДТП, фото очевидців

При активації ручного гальма потрібно бути дуже обережним. Якщо ручне гальмо буде підняте занадто різко, автомобіль може почати заноситися. Тому бажано повертати кермо у бік замету, щоб зберегти стабільність та контроль над автомобілем.

Незважаючи на те, що така ситуація може бути страшною та лякаючою, важливо пам'ятати, що існують стратегії, які дозволять водієві впоратися з відмовою гальм. Знання цих методів та застосування їх у практичній ситуації можуть врятувати життя та запобігти серйозним аваріям.

Нагадаємо, 108 гривень, і все у "шоколаді"? Українським водіям нагадали, кому закрили дорогу до Сервісних центрів МВС.

Раніше повідомлялося, що мерія Кременчука закупила ігрові ноутбуки на 1,5 мільйона: за кожен платять 99 072 гривень.

Також, вкрали і крадуть далі: гуманітарний штаб ЛОВА використав підпільний склад в Убінях.