Для всіх наших шанованих читачів, які мають відношення до водіння авто, є дуже важливі новини щодо техогляду. Багатьом українським водіям загрожують великі штрафи через відсутність необхідного огляду.

В Україні новою нормативно-правовою базою у 2023 році посилили безпеку на дорогах, також завдяки новим "посиленим" законам з техогляду запобігли використанню автомобілів, які для цього не підходять.

Про це стало відомо завдяки нагадуванню одного із сервісних центрів МВС України.

Техогляд, скріншот: YouTube
Техогляд, скріншот: YouTube

Так, водії, які трапляються на використанні транспортних засобів без проходження обов'язкового технічного огляду, стикаються із серйозними наслідками, включаючи штрафи та потенційні арешти.

Популярні новини зараз
Українець поїхав на навчання за "бойовою повісткою", але не був мобілізований: яку схему придумав рядовий Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30% Реєстрація знову відкрита: українцям роздадуть гуманітарну допомогу Беріть із собою більше грошей: супермаркети встановили нові ціни на гречку, вершкове масло та яйця
Показати ще

Для наочності наведемо приклад із Чернігівської області, де водія Ford Transit було оштрафовано 9 жовтня 2022 року на суму 340 грн за порушення законодавства про номерні знаки. Незважаючи на сплату штрафу, водій не виконав вимог про проходження техогляду. Внаслідок повторної зупинки у лютому 2023 року порушнику було пред'явлено більш серйозне звинувачення за статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Техогляд, скріншот: YouTube
Техогляд, скріншот: YouTube

Відповідно до Закону "Про дорожній рух", повторне вчинення одного з правопорушень, передбачених статтею 121, протягом року тягне за собою позбавлення права керування автомобілем терміном від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт тривалістю від 5 до 10 діб.

Розуміючи важливість регулярного техогляду, слід звернути увагу на категорії транспортних засобів, які мають пройти його у 2023 році:

•Вантажні автомобілі віком від 1 року: обов'язковий щорічний техогляд.

•Автобуси віком від 2 років: обов'язковий техогляд кожні півроку.

•Вантажні та пасажирські транспортні засоби масою до 3,5 тонни: обов'язковий техогляд кожні 6 місяців.

•Легкові автомобілі (таксі) віком від 2 років: обов'язковий щорічний техогляд.

•Трактори віком від 2 років: техогляд раз на 2 роки.

• Легкові автомобілі: перший техогляд через 4 роки після реєстрації, потім – раз на 2 роки.

•Комерційні транспортні засоби: обов'язковий щорічний техогляд.

•Спеціалізована техніка: обов'язковий щорічний техогляд.

Техогляд, скріншот: YouTube
Техогляд, скріншот: YouTube

За порушення правил техогляду або його невиконання передбачено штрафи:

• Перше порушення: 340 грн.

•Повторне порушення: 17 000 грн.

•Повторне порушення протягом року: штраф у розмірі 5 100 грн., а також позбавлення права управління терміном від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.

Техогляд, скріншот: YouTube
Техогляд, скріншот: YouTube

Ці заходи відображають зобов'язання українського уряду підтримувати безпеку дорожнього руху та забезпечувати відповідність транспортних засобів основним технічним стандартам.

Дотримання цих правил є обов'язковим для всіх власників транспортних засобів з метою запобігання правовим наслідкам та підвищенню безпеки на дорогах.

Нагадаємо, в Україні водіїв авто без техогляду почали заарештовувати: що можна просити у суді.

Раніше повідомлялося, кузов, фарба та "краса" на дисках: поліція карає водіїв при першій же зупинці на 650 грн.

Також, WOG, ОККО, Shell: нардеп показав, як змінилися ціни на бензин у вересні.