Для всіх наших дорогих і шанованих читачів, які й дня не можуть спокійно прожити без цікавих новин з автосвіту, є дуже цікава історія про те, як світові виробники авто змагаються у гонці на екологічність.

Всесвітньо відома компанія Volvo, яка є лідером на ринку вантажівок, не збирається говорити "стоп" своїми досягненнями і вже створює новий трак. Багато хто в мережі каже, що це – автомобіль майбутнього.

Прототип такої моделі був представлений під назвою Volvo SuperTruck 2.

Volvo SuperTruck 2, скріншот: YouTube
Volvo SuperTruck 2, скріншот: YouTube

Незважаючи на футуристичну зовнішність, автомобіль має покращені вдвічі показники ефективності в порівнянні з сучасними авто.

Популярні новини зараз
Викорініть з себе "радянщину": 5 звичок, які час залишити в минулому Після енергетики хочуть знищити газову інфраструктуру: українцям озвучили страшний прогноз Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30% У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Історія почалася ще в 2016 році, коли в Міністерстві енергетики США попросили компанію створити на 100% ефективнішу вантажівку, яка завдяки покращеним матеріалам та аеродинаміці є на 134% ефективнішою в порівнянні з вантажівкою 2009 року.

Volvo SuperTruck 2, скріншот: YouTube
Volvo SuperTruck 2, скріншот: YouTube

Основний внесок у покращену ефективність авто вдалося зробити завдяки кабіні з покращеною аеродинамікою завдяки майже ідеальній клиноподібній формі. Також покращенню аеродинаміки сприяє і обважування на причепі та задні обтічники.

Також вдалося зменшити вагу вантажівки завдяки використанню композитних матеріалів та зменшивши кількість осей.

Volvo SuperTruck 2, скріншот: YouTube
Volvo SuperTruck 2, скріншот: YouTube

Кабіну трохи урізали і зробили коротше та легше. Не обійшлося і без передових технологій, так у SuperTruck 2 з'явилася 48-вольтова м'яка гібридна система. Хоча цей автомобіль є концептом, компанія Volvo вже додає деякі напрацювання у конструкцію інших автомобілів.

Повноцінно SuperTruck 2 представлять на виставці American Trucking Associations 2023.

Нагадаємо, такі "Запорожці" і сьогодні на вагу золота: у мережі з'явилися рідкісні кадри легендарних бусів від ЗАЗ.

Раніше повідомлялося, "Тут має бути труба": на вулицях Києва помітили конкурентку Tesla на базі "Таврії".

Також, поки українці збирають останні копійки на дрони, нардепи приїжджають під Раду на авто за $3 млн: купили під час війни.