Взимку споживання бензину та дизеля було на низькому рівні, і тепер мережі АЗС можуть замислитись про підвищення цін, щоб покрити збитки. Попереду на нас чекає великий попит на пальне через початок сільськогосподарського та будівельного сезонів, повідомляють експерти.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОднак, незважаючи на це, конкуренція серед мереж АЗС залишається високою, що може утримувати їх від суттєвого підвищення цін.
У березні очікується збільшення попиту, пов'язаного з аграрним та будівельним сезонами. Проте експерти вважають, що в першому тижні березня ціни на пальне не сильно змінюватимуться.
Минуле зростання цін на нафту вже було компенсовано попередніми підвищеннями. Мережі АЗС розпочали боротьбу за клієнта, і різниця у цінах між великими мережами та дискаунтерами практично зникла.
Проте з огляду на низькі маржі в минулому мережі АЗС можуть вирішити підняти ціни на пальне в межах 1 гривні за літр, щоб компенсувати збитки.
Великі мережі, такі як ОККО та WOG, поки не піднімали ціни після останнього зростання котирувань. Але якщо вони це зроблять, то, ймовірно, підуть дрібні АЗС. Це може статися вже цього тижня, якщо мережі вирішать компенсувати низький попит, вважає Олександр Сіренко, аналітик компанії "НафтаРинок".
За його прогнозом середня ціна на бензин в Україні в березні може піднятися до 52-53 гривень за літр. Якщо ціна на нафту марки Brent перевищить позначку в 85 доларів за барель, бензин і дизпаливо можуть дорожчати ще на 1,5 гривні за літр.
Незважаючи на стабільні постачання бензину та дизпалива в Україну, які все ж таки менші на 50% порівняно з минулим роком, експерти стверджують, що істотних змін на роздрібному ринку автогазу очікувати не варто. Рівень спротиву залишається на рівні 30 гривень за літр.
Нагадаємо, в Україні супермаркети знизили ціни на хліб та борошно, а макарони тепер не для всіх
Раніше ми писали про те, які продукти подорожчають із приходом тепла: прогноз від експертів