Їзда влітку на зимовій гумі може мати кілька негативних наслідків та впливати на безпеку та ефективність автомобіля.

Рекомендується використовувати літню або всесезонну гуму влітку для забезпечення оптимальної безпеки, комфорту та тривалості експлуатації автомобіля.

Шини. Фото: Youtube
Шини. Фото: Youtube

До яких наслідків може призвести така практика

1. Зменшене зчеплення. Зимова гума має спеціальний протектор, розроблений для покращення зчеплення з дорогою за умов низьких температур, снігу та льоду. Однак улітку, коли температура повітря підвищується, зимова гума стає м'якшою і менше зчіплюється з асфальтом. Це може призвести до подовженого гальмування, погіршення керованості автомобіля та підвищеного ризику виїзду зі шляху у разі гострого маневру або несподіваної ситуації.

2. Зношування гуми. Зимова гума має м'якшу гумову суміш, розроблену для забезпечення гнучкості та кращого зчеплення за низьких температур. Якщо використовувати зимову гуму влітку, вона швидше зношується через вищі температури, що може призвести до скорочення її експлуатаційного терміну.

Популярні новини зараз
Ви їсте, а гроші з рахунку вже "тікають": клієнтам "Київстар" примусово підключають послуги За що в будинку українці платитимуть "підвищений" тариф на світло На картку пенсію не виплатять: у ПФУ назвали чіткі вимоги до банківського рахунку Українців змусять підписати договір: кого скоро торкнеться
Показати ще

Шини. Фото: скриншот Youtube
Шини. Фото: скриншот Youtube

3. Збільшений опір коченню. Зимова гума має більші протекторні блоки, які сприяють кращому зчепленню зі снігом та льодом, але при цьому збільшують опір коченню. Це може вплинути на паливну економічність автомобіля, оскільки зимова гума споживає більше палива влітку через збільшений опір коченню.

4. Погіршення комфорту. Зимова гума часто має жорсткішу конструкцію для забезпечення кращої стійкості на снігу. Це може спричинити погіршення комфорту пасажирів, оскільки така гума менш поглинає нерівність дороги.

5. Порушення правил. У деяких країнах є законодавчі вимоги щодо використання зимової гуми лише взимку або за наявності специфічних погодних умов. Їзда на зимовій гумі влітку може призвести до порушення правил та накладення штрафу.

Нагадаємо, що колеса блищатимуть: секретний лайфхак для водіїв – мийте тільки так.

Раніше ми повідомляли, що експерт пояснив, чому краще не заправлятися на "дешевих" заправках: тільки гірше зробите.