Українським водіям, які отримали посвідчення до 2013 року, варто розглянути можливість їх оновлення. Це дозволить безперешкодно користуватися сучасними онлайн-послугами, які пропонує Міністерство внутрішніх справ та платформа «Дія». Про це розповів Роман Баціц, заступник начальника відділу впровадження електронних послуг у Головному сервісному центрі МВС.

Баціц пояснив, що основною проблемою старих посвідчень водія є те, що багато з них не мають цифрових даних або фото в державному реєстрі, який повноцінно функціонує лише з 2013 року. Цей реєстр є основним джерелом інформації для онлайн-послуг, тож власники документів, виданих до цієї дати, іноді стикаються з труднощами, замовляючи послуги через кабінет водія або додаток «Дія».

Права водія, фото zn
Права водія, фото zn

«Часто громадяни запитують, чому не можуть замовити ту чи іншу послугу онлайн, – пояснює Роман Баціц. – Якщо ви отримали посвідчення понад 10 років тому, база даних може не містити вашого фото та іншої необхідної інформації. Щоб повноцінно користуватися всіма можливостями онлайн-сервісів, посвідчення краще оновити».

Для оновлення даних у реєстрі МВС рекомендує водіям замінити посвідчення. Це дозволить не тільки уникнути обмежень при замовленні послуг онлайн, але й автоматично забезпечить відцифроване зображення, яке надалі буде збережено в Єдиному демографічному реєстрі та доступне для різних державних онлайн-платформ.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 13 грудня: як провести останню "нещасливу" п'ятницю року Відстрочка від мобілізації без візиту до ТЦК: кому дали унікальний шанс Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Посвідчення водія, скріншот: YouTube
Посвідчення водія, скріншот: YouTube

Баціц зазначив, що в деяких випадках обмін посвідчення можна здійснити навіть у «Дії», оскільки додаток взаємодіє з демографічним реєстром. Проте для цього потрібні дані, яких в базі інколи не вистачає через давність виданих документів.

Посвідчення, видані до березня 2011 року, не мають кінцевого терміну дії, що також може спонукати водіїв залишити їх незмінними. Однак водіям варто враховувати, що сьогодні в Україні встановлено стандарт: більшість прав видаються строком на 30 років, а права, отримані вперше, діють два роки.

Відсутність даних про строк дії в старих документах може створювати певні незручності у використанні онлайн-послуг, тому оновлення посвідчення не тільки відкриває доступ до цифрових ресурсів, але й робить документ зручнішим для використання в сучасних умовах.

Обміняти посвідчення водія можна через сервісні центри МВС або за допомогою додатка «Дія», якщо ваші дані оновлені в реєстрі. Процес обміну включає отримання цифрового фото та реєстрацію оновленої інформації. У разі проблем із використанням однієї онлайн-платформи можна звернутися до іншої, адже системи поступово оновлюють дані, надаючи водіям доступ до зручних сервісів.

Нагадаємо, водіям радять затягнути паски: правила "автоцивілки" змінюються

Раніше ми розповідали, що випив, сів за кермо і не отримав штрафу: це допустиме порушення

Також, штрафи за ПДР можуть скасувати: допоможе поширена помилка поліцейських