Уникнути неприємностей на дорогах допоможе розуміння, як алкоголь впливає на організм та скільки часу потрібно, щоб він повністю вивівся.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами лікаря-гастроентеролога Станіслава Кравчука, швидкість виведення алкоголю залежить від ваги, віку, стану здоров’я людини та кількості випитого. В Україні допустимий рівень алкоголю в крові становить 0,2 проміле, що еквівалентно одному келиху вина або 0,3 літра пива. У середньостатистичної людини такий рівень алкоголю виводиться за 3-4 години.
Однак, лікар наголошує: "У той день, коли ви вживали алкоголь, краще взагалі не сідати за кермо. Ризик переоцінити свої можливості занадто великий. Викличте таксі або скористайтеся громадським транспортом."
Неприємний запах перегару — ще одна проблема, яка може привернути увагу поліції чи викликати дискомфорт у спілкуванні. Як пояснює лікар, алкоголь виводиться не лише через печінку, а й через дихання, тому жувальна гумка чи м’ятні льодяники не допоможуть повністю прибрати запах.
Фахівці рекомендують використовувати часник, цибулю або аптечний засіб на основі екстракту насіння петрушки, який допомагає маскувати запах і підтримує функції печінки. До того ж, поєднання петрушки зі шматочком лимона сприяє гідратації організму, стимулює сечовивідну систему та допомагає швидше вивести токсини.
Що важливо пам'ятати під час застілля?
- Навіть невелика доза алкоголю може впливати на швидкість реакції та концентрацію уваги.
- Запах перегару не завжди вказує на рівень алкоголю в крові, але є маркером вживання спиртного.
- Кращий спосіб залишатися у безпеці — уникати вживання алкоголю, якщо плануєте сідати за кермо.
Нагадаємо, паркування для людей з інвалідністю: як збільшать штрафи та паркомісця
Раніше ми розповідали, що можуть посадити на 12 років: водіїв попередили про сувору заборону
Також, фатальні помилки водіїв, які призводять до штрафів: як зберегти гроші і нерви