Поліція попереджає, що за порушення правил у разі ДТП водіїв можуть оштрафувати на 3400 гривень, а іноді й позбавити права керувати автомобілем.

Правоохоронці нагадують, що учасники ДТП мають дотримуватися чітких правил, передбачених п. 2.10 Правил дорожнього руху України:

  • зупинити транспортний засіб одразу після аварії;
  • залишатися на місці події;
  • не рухати автомобіль чи будь-які предмети, пов'язані з інцидентом.

Ігнорування цих вимог може обернутися штрафом у 3400 гривень або втратою водійських прав на термін від одного до двох років. Виконання цих правил не тільки запобігає додатковим санкціям, а й забезпечує справедливий розгляд обставин аварії, пише Патрульній поліції Київської області.

Людина, яка тримає гроші в руке
Людина, яка тримає гроші в руці

Чому це важливо?
Дотримання норм під час ДТП дозволяє уникнути ускладнень у розслідуванні, а також допомагає правильно визначити винних осіб. Залишення місця аварії ускладнює оцінку ситуації й може створити серйозні юридичні наслідки для порушника.

Популярні новини зараз
Ощадбанк залишає пенсіонерів без грошей: чому українці не можуть отримати виплати Затримання на вулиці працівниками ТЦК: ухилянтам пропонують нову послугу Мобільні оператори раптово підвищують ціни: подорожчання на 40-60 грн Як підключити "Рік без абонплат" за старою ціною: поради від Vodafone перед підвищенням
Показати ще

ДТП із співробітників БЕБ, фото: ДСНС
ДТП із співробітників БЕБ, фото: ДСНС

Крім цього, водіям варто знати про умови отримання компенсації за полісом автоцивілки. Зазвичай страхові компанії виплачують відшкодування, якщо ДТП сталося за стандартних обставин. Однак у деяких випадках вони можуть відмовити у виплаті. Наприклад, якщо учасник аварії порушив закон або умови страхового договору.

Автомобіль. Фото: скрін youtube
Автомобіль. Фото: скрін youtube

Страхові відмови, коли це можливо?
Згідно із Законом України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", компенсацію можуть не надати, якщо водій:

  • перебував у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
  • залишив місце події без погодження зі слідчими;
  • порушив умови договору страхування.

Дотримання законодавства не лише допоможе уникнути штрафів, а й гарантує, що страхова компанія виконає свої зобов’язання. Пам’ятайте, що відповідальність і дотримання правил допомагають зберегти ваші кошти, права і спокій.

Раніше ми повідомляли, штраф за паркування можна перевірити не виходячи з дому: як працює новий сервіс?

Не пив алкоголь, а все одно покарають: водіям вигадали новий штраф - що не можна вживати за кермом - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, штрафи посипляться, як сніг: водіїв попередили про нові правила - за один день можна назбирати купу покарань.