Не завжди водії згодні з автоматичними штрафами, які накладаються на водія. Виявляється, в разі незгоди зі штрафом, його можна оскаржити через орган, який виніс постанову або в суді.

Як оскаржити штраф за порушення ПДР, зафіксований автоматичними камерами, "РБК-Україна" розповіла адвокатка адвокатського об’єднання "Діксі Лекс" Ганна Рябуха.

Штраф за порушення ПДР, скрін з YouTube
Штраф за порушення ПДР, скрін з YouTube

Отож, оскарження штрафу за порушення ПДР, зафіксованого автоматичною камерою, можливе, якщо людина вважає його несправедливим або допущена помилка.

Популярні новини зараз
Платіж за світло автоматично списуватиметься з карток споживачів: нові правила оплати Готуйте ще більше грошей: Vodafone автоматично переведе абонентів на новий тариф ПриватБанк встановлює обмеження на картки: неможливо навіть сплатити за комуналку До Європи просто так вже не потрапити: українцям змінили правила в'їзду - кого не впустять
Показати ще

При цьому постанову про адміністративне правопорушення можна оскаржити протягом 10 днів з дня її винесення — цей термін стосується також порушень, зафіксованих за допомогою фото- або відеозапису.

Попередження про камери на дорогах, скрін з YouTube
Попередження про камери на дорогах, скрін з YouTube

В таких випадках адвокати радять, насамперед, уважно вивчити постанову про накладення штрафу. Необхідно уважно співставити дату, час, місце порушення, а також дані про автомобіль. Якщо є невідповідності (наприклад, номер авто, що зафіксувала камера, не ваш), це може стати підставою для скасування штрафу.

Далі потрібно написати скаргу до суду або до органу, що виніс постанову (найчастіше це Патрульна поліція). Вкажіть у скарзі, чому вважаєте штраф необґрунтованим, і додайте докази.

Загалом в документі повинна бути наступна інформація:

  • дані про особу, яка оскаржує штраф (прізвище, ім'я, по батькові, адреса);
  • номер постанови та інші реквізити;
  • обґрунтування оскарження (зазначення, чому особа не погоджується з рішенням, наприклад, технічна помилка камери, відсутність факту порушення тощо);
  • копії документів, що підтверджують заявлені обставини (за наявності).

Адвокат звертає увагу, що, навіть якщо скарга буде подана, це не зупиняє процес виконання постанови до винесення остаточного рішення.

Крім того, за словами Ганни Рябухи, українці можуть одразу подати позов до суду, оскаржуючи законність постанови про адміністративне правопорушення. В разі відсутності порушення суд може скасувати штраф. При цьому людині необхідно буде особисто з’явитися на засідання або доручити це адвокату.

Зазначимо, що відповідно до статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, термін сплати штрафу починає відраховуватися з моменту отримання порушником постанови. Штрафи необхідно сплачувати протягом 15 днів після винесення постанови. Якщо штраф не сплачено вчасно, його можуть передати на примусове виконання. Це призведе до подвоєння розміру штрафу та додаткових витрат виконавця, які також доведеться покрити.

Раніше ми повідомляли, штраф за паркування можна перевірити не виходячи з дому.

Також Знай писав, що водіям назвали перелік підстав для зупинення авто.

Нагадаємо, водіям підказали, як "розширити" простір багажника.