Із квітня 2025 року патрульна поліція України посилила контроль за наявністю обов’язкового страхового поліса ОСЦПВ (обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності) у водіїв. Згідно з чинним законодавством, цей документ повинен бути в кожного водія під час керування транспортним засобом, проте багато автомобілістів продовжують його ігнорувати.

Як повідомляє видання «SUV News», останнім часом зафіксовано зростання кількості порушень, пов’язаних з відсутністю поліса.

Штраф, поліція, скріншот: YouTube
Штраф, поліція, скріншот: YouTube

Експерти пояснюють це змінами у законодавстві та значним зростанням вартості страхування — у деяких випадках майже вдвічі. Попри це, вимога щодо наявності поліса під час поїздки залишається актуальною та обов’язковою для виконання.«Багато автолюбителів пам’ятають про водійське посвідчення і техпаспорт, але забувають про страховку. Це призводить до неприємних наслідків прямо на дорозі», — пояснив інспектор Патрульної поліції.

Відповідно до чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення, за відсутність страхового поліса під час перевірки передбачено адміністративний штраф у розмірі 425 гривень.

Популярні новини зараз
Більше жодної готівки: українців чекають важливі зміни Водіїв чекають радикальні зміни: суворі перевірки лише початок, всіх "прогонять" через "Оберіг" Ситуація на межі колапсу: восени українці можуть залишитись без газу Вагітність від 15-річного коштувала міністерці Ісландії у справах дітей посади: правда спливла через 30 років
Показати ще

Штрафи, поліція, скріншот: YouTube
Штрафи, поліція, скріншот: YouTube

У разі, якщо страховий поліс взагалі не оформлений, а не просто забутий вдома або не наданий в електронному вигляді, штраф зростає вдвічі — 850 гривень.

Для нових автомобілів, які ще не пройшли офіційну реєстрацію в сервісних центрах МВС, експерти радять оформлювати короткострокові поліси ОСЦПВ — терміном на 10–15 днів. Це дозволить уникнути штрафів під час перевірок у перші дні після покупки авто.

Крім того, поліція звертає увагу, що згідно з новими технічними умовами, електронна версія поліса є рівнозначною паперовому документу, проте вона має бути доступна для пред’явлення на вимогу інспектора (наприклад, у мобільному застосунку або PDF-файлі).

Нагадаємо, для жорстких і екстремальних доріг: автолюбителям показали копію Land Roover із двигуном BMW

Раніше ми розповідали, що зупинили машину без пояснень: 11 причин, коли поліція має на це право

Також, які авто в Україні найчастіше продають із підробленими цифрами на одометрі