В Україні набирає обертів тривожна тенденція – водіїв все частіше штрафують за наявність тріщин на лобовому склі. Наскільки такі дії є правомірними і що варто пам'ятати водіям, розповідає видання "Твоя МАШИНА".

Йдеться не про критичні ушкодження, а про дрібні тріщини в зоні роботи склоочисників. Патрульні при цьому посилаються на частину 1 статті 121 Кодексу про адміністративні правопорушення, стверджуючи, що автомобіль з такими "несправностями" експлуатувати не можна. Проте адвокати вважають, що наявність тріщини на склі сама по собі не дорівнює технічній несправності, оскільки жоден офіційний нормативний документ цього прямо не підтверджує. Часто інспектори використовують як аргумент внутрішні розпорядження, які юридично не є обов'язковими.

Тріщина на лобовому склі. Фото скріншот з Youtube
Тріщина на лобовому склі. Фото скріншот з Youtube

Розмір штрафу у таких випадках становить 340 гривень. Багато водіїв вважають за краще не сперечатися і відразу оплачують протокол, щоб не гаяти часу. Але, як наголошують юристи, це може обернутися ще більшими проблемами. У разі повторної зупинки може бути застосована частина 4 тієї ж статті, а це вже загрожує позбавленням прав на строк до шести місяців.

"Люди не хочуть вникати, тому платять і їдуть далі. Але така пасивність лише грає проти них", - пояснює адвокат.

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсії: хто має бігти до ПФУ, щоб збільшити виплати Хочуть захопити і взяти в кільце: армія рф наблизилася до одного з ключових міст Реєстрація почалася: українці отримають по 3600 гривень щомісяця Перевірки ТЦК насправді незаконні: що не мають права вимагати
Показати ще

Лобове скло, авто, кадр з відео
Лобове скло, авто, кадр з відео

За її словами, судова практика найчастіше виявляється на боці водіїв, але на подання позову є лише 10 днів . Експерти радять: у разі подібних зупинок необхідно одразу вимагати у інспектора правове обґрунтування, знімати все на відео та за потреби звертатися до суду. Навіть нешкідлива, на перший погляд, тріщина може призвести до серйозних юридичних наслідків, якщо вчасно не відстояти свої права.

Нагадаємо, раніше писали про БАДи після яких не можна сідати за кермо, щоб не отримати штраф і не втратити права.
Як повідомляв портал "Знай.ua", за цю справу водіїв можуть оштрафувати.
Також "Знай.ua" писав, що треба пам'ятати водію про багажник на даху авто.