Для наших читачів, які стосуються водіння авто, а особливо для тих, хто водить транспорт з великими "габаритами", є дуже цікава новина. Є підстава для скасування штрафу, який призначає "Укртрансбезпеку".

Про це вирішили розповісти експерти порталу "Твоя машина".

Зважування авто, скріншот: YouTube
Зважування авто, скріншот: YouTube

Повідомляється, що у разі наявності штрафу "Укртрансбезпеки" справу про адмінпорушення мають розглянути не пізніше ніж протягом двох місяців від дня його виявлення.

Проте останнім часом зазвичай "Укртрансбезпека" виносить ухвали в строк, що перевищує два місяці з дня виявлення порушення.

Популярні новини зараз
В Україні повернули обов'язкові повірки лічильників, але не всім: хто може уникнути цієї процедури Головне за 3 червня: штрафи більш ніж на мільйон, весілля колишнього Ані Лорак, мобілізація не для всіх та обстріл 13 міст Приємний бонус до зарплати: ПриватБанк роздасть по 2000 гривень, як отримати Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

Зважування авто, скріншот: YouTube
Зважування авто, скріншот: YouTube

Експерти кажуть, що на практиці, якщо перевізник сплатить такий незаконний штраф, то питання "закривається". Але якщо перевізник його оскаржить у суді, то "Укртрансбезпека" намагається захистити свої неправомірні дії, посилаючись або на норми неактуального законодавства, або на військовий стан.

Юристи зазначають, що згідно з пунктом 25 Порядку №1567 чітко передбачено, що справа про порушення законодавства про автомобільний транспорт розглядається не пізніше як за два місяці з дня його виявлення. При цьому законодавством не передбачено продовження цього терміну, незважаючи на жодні обставини.

З цього випливає, що штраф "Укртрансбезпеки", винесений більш як за два місяці, є незаконним.

Нагадаємо, фари, брудні номери та дистанція: за що копи найчастіше штрафують українських водіїв навесні.

Раніше повідомлялося, без папірця – 17 тисяч штрафу: які авто мають обов'язково потрапити на техогляд у 2023 році.

Також, ваш автомобіль скаже "дякую": експерт підказав як правильно підібрати "взуття" для машини.