В нашій країні запроваджена зручна система сплати штрафів. Ви можете перевірити наявність штрафів за порушення ПДР у додатку Дія і сплатити їх онлайн будь-яким зручним способом. Проте не варто погоджуватись на сплату штрафу за відсутність у авто аптечки.

У правилах дорожнього руху зазначено:

п. 31.4.7, зазначається, що транспортний засіб заборонено експлуатувати, якщо у ньому немає медичної аптечки з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена (мотоцикл, легкове або вантажне авто, автобус, мікроавтобус та інше). Втім, це правило не стосується легкових автівок.

Поліція, фото: МВС України
Поліція, фото: МВС України

“У жодному нормативному документі не передбачений штраф за водіння особистого автомобіля без аптечки. Тобто автомобіля, який не використовується для надання послуг із перевезення пасажирів. Автомобіліст відбудеться лише попередженням”, – наголошують юристи.

Втім це правило працює не для всіх водїїв легкових авто. Таксі є транспортним засобом, який надає послуги перевезення, а тому відсутності аптечки у такому транспортному засобі, є порушенням закону і тягне за собою накладення штрафу – 680 грн, згідно зі ст. 121 КУпАП.

Популярні новини зараз
Головне за 20 липня: скасування субсидій, різке здорожчання хліба, спека 50 градусів та винні буряти у путіна Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

Водiй. Фото: скрін youtube
Водiй. Фото: скрін youtube

При повторному порушенні водій таксі може бути позбавлений права керування на строк від трьох до шести місяців, або зазнати адміністративного арешту на строк від п'яти до десяти днів.

Нагадаємо, ми раніше писали власники авто мають заплатити податок на машину: треба викласти 25 тисяч гривень

Як повідомляв портал "Знай.ua", навіть із перегаром не можна: українських водіїв зроблять пішоходами на 10 років, після штрафу у 68 тисяч

Також "Знай.ua" писав, що водії та пасажири тепер рівні: в Україні вирішили рекордно підняти штрафи, до 500 тис грн.