Через цінові "стрибки" на пальне в останні місяці українці стали активніше переходити не легкий транспорт - мопеди. Дуже помітна ця тенденція у невеликих населених пунктах, у селищах, містечках та звичайних районних центрах. Тут на мопеді "ганяють" не лише підлітки, а й дорослі люди.

Багато водіїв мопедів не знають, що керувати таким транспортом можна лише за наявності відповідних прав. За керування мопедом без прав можна отримати не тільки штраф, але ще й попрощатися з транспортним засобом, пише "Твоя машина".

Мопед, скріншот: YouTube
Мопед, скріншот: YouTube

Щоб показати серйозність ситуації, один адвокат із дорожнього права розповів про нещодавній інцидент із водієм мопеда, якому було накладено величезний штраф у розмірі 40 800 гривень та позбавлено права керування транспортним засобом на п'ять років. Це сталося через те, що водій керував мопедом без необхідної категорії "А1".

Юристи зазначають, що реєстрація мопеда є обов'язковою, незалежно від того, чи використовується він на місцевих дорогах чи на національних магістралях. Для законного управління мопедом необхідно мати спеціальну категорію водія "А1".

Популярні новини зараз
Українцям зменшили мінімальний тариф за розподіл газу Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу Чому ми забули цей рецепт і замінили його на Олів'є: простий та смачний салат "Барбі" з буряків
Показати ще

Мопед, скріншот: YouTube
Мопед, скріншот: YouTube

Особи з категоріями "B", "C" або "A" не мають права керувати мопедом. Порушникам цього закону загрожує суворе покарання, включаючи великі штрафи та позбавлення права управління мопедом.

Згідно зі статтею 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за керування мопедом без категорії "А1" передбачено штраф у розмірі 3400 гривень.

Якщо порушення повторюється протягом року, як визначено у частині 5 тієї ж статті, порушник може очікувати набагато суворіше покарання — штраф у розмірі 40 800 гривень та позбавлення права керування транспортними засобами на період від 5 до 7 років.

Водій мопеда отримав штраф, скріншот: YouTube
Водій мопеда отримав штраф, скріншот: YouTube

Очевидно, що керування мопедом без відповідної категорії має серйозні наслідки. Для всіх водіїв мопедів надзвичайно важливо ознайомитися з вимогами законодавства та дотримуватися їх, щоб уникнути таких суворих покарань.

Пам'ятайте, що це стосується не лише дотримання правил, а й вашої безпеки та безпеки інших учасників дорожнього руху.

Нагадаємо, навіщо водії роблять дірки у дверях авто, не порушуючи при цьому жодних правил: "хитрість" підтриманого транспорту.

Раніше повідомлялося, навіщо водії з роками починають возити з собою повітряну кульку – допоможе там, де цього не чекаєш.

Також, що зміниться для чоловіків з 23 червня – ще одну процедуру зроблять "онлайн".