Буквально днями у соціальних мережах любителі автотехніки раптово почали згадувати дивовижний апарат – перший український тролейбус від Львівського автомобільного заводу. Цей кругленький силач дозволяє поринути в історію громадського транспорту України.

Вважається, що ці екземпляри розроблялися у Львові з використанням автобусного кузова ЛАЗ та моделі ЛАЗ-695Т.

Варто наголосити, що перший електротранспорт був фактично випущений у Баку, відомий як BTL-62. Про це пише Hyser.

Перший український тролейбус ЛАЗ: архівне фото
Перший український тролейбус ЛАЗ: архівне фото

За словами фахівця Антона Лягушкіна, на той момент було випущено лише п'ять таких машин. У своєму складі він міг похвалитися пневматичною частиною від тролейбуса МТБ-82Д.

Популярні новини зараз
"Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ Зростання тарифів на 50%: українцям назвали дату, коли прийдуть нові платіжки за світло та газ Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей
Показати ще

Перший український тролейбус ЛАЗ: архівне фото
Перший український тролейбус ЛАЗ: архівне фото

1963 року ЛАЗ та КЗЕТ (Київський електротранспортний завод) почули про БТЛ-62, вказавши, що його доставлено до Львова. Згодом експерти добре вивчили технологію та побудували десять тролейбусів для Львова. Через велике навантаження на Львівському автомобільно-промисловому заводі подальшим розвитком тролейбусів зайнявся Київський завод.

1963 року ЛАЗ та КЗЕТ (Київський електротранспортний завод) почули про БТЛ-62, вказавши, що його доставлено до Львова. Згодом експерти добре вивчили технологію та побудували десять тролейбусів для Львова.

Перший український тролейбус ЛАЗ: архівне фото
Перший український тролейбус ЛАЗ: архівне фото

Через велике навантаження на Львівському автомобільно-промисловому заводі подальшим розвитком тролейбусів зайнявся Київський завод.

Трошки цікавого з термінів, стрімлайн (англ. streamline — стиль «обтікання») або стрімлайн модерн (англ. streamline moderne) — «заокруглений стиль», інтернаціональний архітектурний і дизайнерський стиль ар деко, започаткований у 1920-х роках. Виник, певною мірою, під впливом аеродинамічного дизайну.

Нагадаємо, нові штрафи для українців: за що доведеться вивалити до тисячі гривень.

Раніше повідомлялося, столична влада хоче підняти вартість проїзду в громадському транспорті: "Де ще такий дешевий?".

Також, за інтимом на зупинці в мороз суд покарав лише дівчину: хлопця навіть не викликали.