Часто від "любителів" можна почути, що "Таврія" - це дуже слабке авто. Однак мало хто знає, що ця сама "Таврія" має версію для ралі, яка могла скласти конкуренцію закордонних екземплярам зі свого класу.

Ще далекого 1986 року в естонській столиці, у місті Таллінн місцева спортивна команда вирішила створити ралійний болід – ЗАЗ-1102 ERF-Mobile.

Про це авто стало відомо завдяки одному з українських автоблогерів, який часто ділиться новинами в мережі YouTube.

ЗАЗ-1102 ERF-Mobile, скріншот: YouTube
ЗАЗ-1102 ERF-Mobile, скріншот: YouTube

Це авто зробили, щоб конкурувати з іншими сильними тачками, такими, як відома Lada EVA з потужністю 300 к.с., яку виготовив вільнюський завод VFTS.

Популярні новини зараз
Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Додаткові 3100 гривень до пенсії: кому пощастить отримати щедру виплату Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Однак, хоча "Таврія ERF-Mobile" була потужною та перспективною, її розвиток обмежився. Ралійну групу В було скасовано, і проект боліда було зупинено. У Таллінні встигли побудувати два такі автомобілі, а третій залишився незакінченим.

ЗАЗ-1102 ERF-Mobile, скріншот: YouTube
ЗАЗ-1102 ERF-Mobile, скріншот: YouTube

Нещодавно вирішили відновити легендарну Таврію ERF-Mobile та вивчити її можливості. Вона експонується у Музеї моторспорту, де розповідає відвідувачам про свою цікаву історію.

Для гарної розважування вирішили силовий агрегат розмістити в базі. Тому від машини довелося повністю відрізати завдання частини автомобіля, ви можете це спостерігати на фото. Замість неї зварили просторову раму. Вона допомогла розв'язати конструкторам руки.

ЗАЗ-1102 ERF-Mobile, скріншот: YouTube
ЗАЗ-1102 ERF-Mobile, скріншот: YouTube

Двигун розташували в базі, відразу за сидінням гонщика, це пізніше призвело до труднощів з обслуговуванням, приводні ремені були біля стіни кабіни.

Нагадаємо, так зароджувалася легенда: як виглядала найперша "Таврія" від ЗАЗ, автолюбителі не повірять.

Раніше повідомлялося, що у Держспоживслужбі розповіли, як продавці обманюють покупців: "фокуси" з обвішуванням і цінами.

Також, як вибрати якісне та на що звернути увагу: приклади "вічних" автомобілів.