У липні зростання цін на бензин та дизельне паливо вдалося пригальмувати за рахунок запасів, що накопичили великі мережі АЗС. Найближчими тижнями українці побачать збільшення цін. Причини назвав директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн на своїй сторінці у facebook.

Вартість бензину на українських АЗС підніметься до 55 гривень за літр, а дизельне паливо коштуватиме щонайменше 53 гривень за літр. Цінові зміни на ринку очікуються вже найближчими 1-2 тижнями.

АЗС. Фото: скрін youtube
АЗС. Фото: скрін youtube

Експерт зазначає, що після повернення довоєнних податків у липні цінники на паливо утримувалися великими мережами АЗС за рахунок великих запасів палива. Нині вони вичерпані і вартість пального почала зростати.

"Липень був несподівано спокійний через запаси пального, сформовані кількома великими гравцями, які фактично загальмували адекватне зростання через нові старі податки. Але запаси вичерпані, через що зростання цін відновилося", - пояснив Сергій Куюн.

Популярні новини зараз
"Всюди була кров": дівчині "відрізало" п'яту точку через нещасний випадок на човні, а той самий м'яз просто зник Отримав по голові? Путін з'явився з плямою від удару на лобі Новий етап мобілізації в Україні: кому точно вручать повістку вже з 1 жовтня, список Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

АЗС, скріншот: YouTube
АЗС, скріншот: YouTube

Фахівець додав, що додатковим фактором, який впливає на вартість палива в Україні, є світові ціни, які за місяць підскочили на 15%. В результаті собівартість палива зросла більш ніж на 5 гривень за літр.

Раніше портал Знай повідомляв, по 20 гривень уже не заправитися: автогаз відчутно підстрибнув у ціні, скільки заплатять водії.

Також наш портал інформував, на українських АЗС може виникнути дефіцит популярного палива: до чого варто готуватися водіям.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, 60 грн за літр – лише початок: водіям показали, які будуть ціни на пальне у серпні.