Під час воєнного стану українські копи не завжди, але буває, що використовують обстановку на блокпості для виконання показників за кількістю оформлених протоколів. Поліцейські зупиняють, проте намагаються знайти порушення правил дорожнього руху, які не мають нічого спільного з військовим станом та безпекою держави.

Про це стало відомо завдяки повідомленню спільноти юристів "Дорожній адвокат".

Блокпост, скріншот: YouTube
Блокпост, скріншот: YouTube

Відбувається це приблизно так - авто зупиняють на блокпосту, перевіряють дійсність посвідчення водія та страхового поліса. Тобто їх не цікавить питання виявлення "ворожих елементів", їхня мета - накласти адміністративний штраф.

Так, у судовій ухвалі № 496/2220/23 йдеться, що водій їхав вантажівкою з причепом, яка потребує посвідчення категорії "СЕ". При цьому він має категорію на керування вантажівкою без причепа - "С". На блокпосту його зупинили співробітники поліції та попросили пред'явити посвідчення водія та страховий поліс. У відповідь водій заявив, що на блокпосту перевіряються лише документи для підтвердження особи та "техпаспорт" на авто, а не посвідчення водія та страховий поліс.

Популярні новини зараз
Пасажири вимагали "викинути" дитину з літака: їх підтримала навіть стюардеса - що сталося "Судний день" буде вже у серпні 2024 року: що значить дата "трьох вісімок" і як її пережити Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом
Показати ще

Проверка на блокпосте, скриншот: YouTube
Проверка на блокпосте, скриншот: YouTube

В результаті, після погроз співробітників поліції, він все ж таки пред'явив посвідчення водія. Під час перевірки документа інспектори виявили відсутність категорії для керування вантажівкою із причепом.

"За результатами перевірки працівники поліції склали протокол про адміністративне правопорушення за ч.5 ст.126 КУпАП. Передали матеріали до суду. Суд першої інстанції виніс без присутності водія рішення, яким наклав штраф 40 800 грн та позбавив права керування строком на 5 років", - йдеться у матеріалі.

Вказано, що водій оскаржив рішення суду в апеляційному порядку. Аргументував свою позицію тим, що зупинка на блокпосту не передбачає пред'явлення інших документів, крім документів, що засвідчують особу та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Блокпост, фото: скріншот з відео
Блокпост, фото: скріншот з відео

Суд ухвалив, що згідно з Порядком встановлення особливого режиму в'їзду та виїзду, обмеження свободи пересування громадян, а також руху транспортних засобів, де введено військовий стан, затверджений постановою КМУ від 29 грудня 2021 року №1455, блокпост - посилений контрольно-пропускний пункт, який за рішення військового командування тимчасово встановлюється на в'їзді/виїзді на територію/з території, де введено військовий стан та встановлено особливий режим, де облаштовуються місця для перевірки осіб, транспортних засобів, багажу та вантажів.

Пунктом 20 Порядку №1455 передбачено такі заходи щодо контролю в'їзду/виїзду на блокпостах:

перевірку документів, що засвідчують особу;

- перевірку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу (документів на транспортний засіб, документів на вантаж, дорожнього листа тощо);

- проведення огляду транспортного засобу та вантажу (товару) про відповідність документам на вантаж (товар);

- затримання осіб, транспортних засобів, вантажу (товару), проведення їх огляду та передачу їх уповноваженим представникам правоохоронних органів;

- тимчасове обмеження (заборона) руху транспортних засобів та осіб.

Апеляційним судом було досліджено наявний у матеріалах справи відеозапис із нагрудних відеокамер поліцейських. Із цього відеозапису встановлено, що транспортний засіб справді зупинено співробітниками поліції на блокпості.

Далі поліцейські попросили пред'явити посвідчення водія, без повідомлення про причину зупинки транспортного засобу. На це водій надав документи, що засвідчують його особу та свідоцтво про реєстрацію автомобіля. При цьому зазначив, що відповідно до вимог чинного законодавства, при зупинці транспортного засобу на блокпосту, він не зобов'язаний надавати жодні документи, крім документів, що засвідчують особу, та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Нагадаємо, у вас брудні номери, платіть 1200 грн: адвокат пояснив, як уникнути великого штрафу.

Раніше повідомлялося, субсидії, пенсії, тарифи та перевірки бізнесу: що чекає українців восени 2023 року.

Також, поспішати до сервісного центру не потрібно: у МВС повідомили про нову дистанційну послугу для водіїв.