Для всіх наших читачів, які мають відношення до водіння авто, ми маємо важливі нагадування. Нещодавно ми писали, що копи хочуть посилити контроль на дорогах, і саме тому водії у свою чергу повинні діяти першими - упорядкувати свою "ластівку" і згадати все з брошури правил дорожнього руху.
Є критерії, які можуть забороняти експлуатацію легкового автомобіля (розділ 31.4 ПДР).
Один з українських автоблогерів розповів про 10 предметів першої необхідності, відсутність яких може перешкодити безпечній експлуатації автомобіля, а в деяких випадках спричинити штрафи від копів.

Авто, фото: Unian
Авто, фото: Unian

Зверни увагу на:

• Відсутні або непрацюючі склоочисники (31.4.4.4.a) можуть погіршити видимість, ускладнюючи очищення від опадів та бруду, що може призвести до небезпечних умов на дорозі.

• Відсутність дзеркала заднього виду (31.4.7.a) обмежує можливість водія бачити за собою, створюючи потенційний ризик виникнення небезпечних ситуацій на дорозі.

• Непрацюючі звукові сигнали (31.4.7.b) перешкоджають ефективному спілкуванню з іншими водіями та учасниками дорожнього руху, що може призвести до аварійних ситуацій та зниження загальної безпеки дорожнього руху.

• Непрацюючі спідометри або одометри (31.4.7.g) заважають контролю швидкості та оцінки відстані, що може призвести до недотримання обмежень швидкості та поставити під загрозу безпеку дорожнього руху.

Водій, скріншот: YouTube
Водій, скріншот: YouTube

• Відсутність бампера або заднього захисного пристрою (31.4.7.e) збільшує ризик травмування пішоходами та іншими учасниками дорожнього руху під час зіткнень.

• Відсутність бризковиків (31.4.7.e) може призвести до забруднення дороги, погіршення видимості та небезпеки для інших водіїв через розбризкування бруду, води та каміння.

• Відсутність або некомплектність аптечки першої медичної допомоги (31.4.7.e) ускладнює надання необхідної медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях, що може вплинути на життя у небезпечних для життя ситуаціях.

• Знак аварійної зупинки (31.4.7) має вирішальне значення для попередження інших про несправності транспортного засобу або аварійні ситуації, зводячи до мінімуму ризик нещасних випадків через відсутність обізнаності.

• Непрацюючий вогнегасник (31.4.7.e) може перешкоджати швидкому реагуванню на загрозу загоряння, наражаючи на небезпеку життя та майно.

• Паски безпеки та підголівники (31.4.7) є життєво важливими для захисту пасажирів під час зіткнень, і їх відсутність може призвести до серйозних травм чи загибелі людей.

Порушення цих правил може спричинити адміністративні штрафи, передбачені статтею 121 Кодексу адміністративних правопорушень України.
Управління транспортним засобом із технічними несправностями, що перешкоджають його експлуатації, може призвести до штрафу у розмірі 340 гривень, а експлуатація транспортного засобу, який не відповідає технічним нормам, – до штрафу у розмірі 680 гривень.
Повторні порушення протягом року можуть призвести до вищих штрафів та тимчасового позбавлення прав водія на строк від 3 до 6 місяців.