Для всіх наших дорогих і шанованих читачів, які мають відношення до керування автомобілем, або ж є власниками транспортних засобів, є дуже важливе нагадування про те, що українські сили оборони можуть вилучити необхідний транспорт на потреби армії.

Відомо, що в Україні продовжується дія військового стану. Однак навіть восени 2023 року деякі водії не підозрюють, що їхнє авто можуть законно мобілізувати для потреб оборони.

Про це стало відомо завдяки нагадуванню експертів порталу "Твоя машина".

Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook
Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook

Відомо, що кожного кварталу органи МВС складають спеціальні звіти для ТЦК (раніше військкоматів), у яких містяться дані про реєстрацію транспорту окремими підприємствами.

Популярні новини зараз
Викорініть з себе "радянщину": 5 звичок, які час залишити в минулому Українські супермаркети опустіли: яких продуктів поменшало через відключення світла У YASNO повернули українцям світло по 2,64 грн за кВт: але при цьому встановили ліміти - важливі подробиці Кияни відповіли, кого хочуть бачити новим мером міста: результати опитування
Показати ще

Зазначена техніка за потреби може бути вилучена та передана ЗСУ. Не підлягають мобілізації автомобілі дипломатичних представництв, іноземних організацій, державних банків та підприємств із підвищеною значимістю.

Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook
Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook

При цьому мобілізація автомобіля здійснюється за допомогою спеціальної процедури та виключно через наказ командування. Машину попередньо оцінюють, після чого передають ТЦК під протокол, копію документів залишають власнику.

Останній має право сам вирішувати, яке саме транспортний засіб передати армії. Після закінчення воєнного стану власник може розраховувати на повернення авто або компенсації його вартості.

Нагадаємо, продаж автомобіля за довіреністю: чим це загрожує власникам.

Раніше повідомлялося, автоцивілка під час війни: хто звільняється від обов'язкового страхування.

Також, вони досі можуть стояти в покинутих гаражах: ось він, перший київський мотоцикл з педалями.