Ситуація з цінами на дизельне пальне та бензини може круто змінитись. До чого готуватись українським водіям, розповів експерт з енергетики Леонід Косянчук у коментарі виданню "Фокус".

Експерт заявив, що в грудні вартість бензину і дизеля може змінитися на кращий для водіїв бік. На це вплине як зовнішня кон'юнктура, і політика Нацбанку.

АЗС. Фото: скрін youtube
АЗС. Фото: скрін youtube

"Прогнозувати, як себе буде вести зовнішній ринок та який подарунок нам покладе під ялинку Нацбанк, дуже складно. Адже нафтова біржа, біржа нафтопродуктів – це фінансово-спекулятивний інструмент. І на ціноутворення на біржах впливають заяви перших осіб держав, уже не кажучи про військові дії", - зазначив Леонід Косянчук.

За його словами, зараз спостерігається профіцит бензину та дизельного пального, тому є потенціал для зниження цін. Цінники на АЗС можуть впасти на 2-4 гривні/літр, залежно від мережі.

Популярні новини зараз
Отримають мізер замість підвищення: яку "подачку" заплатять замість індексації Мобілізація за новим законопроєктом: 4 категорії чоловіків, які не підпадуть під призов Незабаром почнеться справжнє пекло: астролог попередила мешканців 7 міст про небезпеку Працюючи все життя заробили мізерні виплати: чому у стареньких крихітні пенсії
Показати ще

АЗС. Фото: скрін youtube
АЗС. Фото: скрін youtube

Варто зазначити, що на 29 листопада на українських заправках знижуються середні ціни як на бензини, так і на дизель. Так, бензин марки А-95+ продається в середньому по 57,78 гривні за літр, А-95 - 54,51 гривні та А-92 - 51,98 гривні. Дизельне пальне обійдеться в 54,41 гривні за літр.

Ціни на пальне. Фото: скрін Мінфін
Ціни на пальне. Фото: скрін Мінфін

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, може бути ще гіршим: в Україні почалися проблеми з пальним через блокування кордону.

Також наш портал інформував, у водіїв відлягло від серця: АЗС показали нові ціни на бензини та дизель.

Крім того, ми писали, водії шкодують, що встановили ГБО: АЗС довели до непритомності новими цінами на автогаз.