Для всіх наших дорогих і шанованих читачів, які обожнюють новини з дивовижного та насиченого фактами автосвіту, є пізнавальна історія. Так, у соціальних мережах з’явилися рідкісні кадри першого українського автобуса. Буквально 100 років тому маршрутом Кам'янець-Подільський їздила перша у своєму роді українська маршрутка.

Насамперед потрібно повідомити про те, що український автопром уже відзначив свій ювілей – 100-річчя. Це говорить про те, що ще у далеких 1920-х роках на території України робили збирання автобусів. Про це пише Hyser .

"Кам'янецький мотор" автобус, скріншот: YouTube
"Кам'янецький мотор" автобус, скріншот: YouTube

Є інформація про те, що перший український автобус було зроблено на Подолі. Також виробництво було налагоджено у Вінниці, Кам'янці-Подільському та Проскурові, який зараз відомий як Хмельницький. Так, перші цехи було відкрито ще за часів Першої світової війни.

Важливо відзначити, що через деякий час було ухвалено рішення запустити перший в історії маршрут у Кам'янці-Подільському. Однак на ті часи придатного транспорту для цього не було. Саме на цей момент вирішили збирати український автобус на шасі американської вантажівки White.

Популярні новини зараз
"Далі буде жах": астролог дав детальний прогноз щодо планів Путіна на Україну Власникам карток приготуватися: "Ощадбанк" змінює тарифи за обслуговування рахунку Українців обкладуть податком на розкіш: кого змусять витрусити гаманці Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом
Показати ще

"Кам'янецький мотор" автобус, скріншот: YouTube
"Кам'янецький мотор" автобус, скріншот: YouTube

Крім цього, повідомляється, що українські інженери розробили модель автобуса лише за 4 місяці. Вже в 1923 році було зібрано перший автобус, і він отримав назву "Кам'янецький мотор". Він мав 14 сидячих місць і двигун потужністю в 30 кінських сил, а його максимальна швидкість досягала 30 кілометрів на годину.

Дані автобуси їздили маршрутами Кам'янець-Подільський – Проскурів – Вінниця.

Нагадаємо, Daewoo Lanos "Next-Gen": нова версія народного автомобіля закохує в себе з першого погляду.

Раніше повідомлялося, ПриватБанк вішає тавро на гроші: потім навіть нікуди не переведеш.

Також, встиг у кіно знятися: таким був перший люксовий автобус ЛАЗ "Україна" з космічним дизайном.