Кабінет Міністрів України схвалив законопроект Міндовкілля, що посилює адміністративну відповідальність за порушення на заповідних територіях.

Про це повідомив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький. Цей законопроєкт став логічним продовженням боротьби із джипінгом у заповідниках.

Джипінг / фото: One Deal
Джипінг / фото: One Deal

Наразі штрафи для громадян становлять: від 153 до 408 гривень для громадян, а для посадових осіб – від 255 до 510 гривень.

За даними Держекоінспекції, у 2023 році судами було стягнуто всього 493 гривні з 4,5 тисячі гривень накладених штрафів, тоді як збитки заповідним територіям оцінювалися в 7 мільйонів гривень, з яких відшкодували лише 913 тисяч гривень.

Популярні новини зараз
Комунальний удар: українців можуть очікувати нові тарифні потрясіння Звички доведеться міняти: Нацбанк оголосив про великі зміни Ці каші варити й не потрібно: екстрений перелік круп для відключення світла Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає
Показати ще

У відповідь на це новий законопроєкт передбачає збільшення штрафів приблизно в 50 разів:

  • для громадян вони тепер становитимуть від 8500 до 17000 гривень,
  • для посадових осіб – від 17 000 до 25 500 гривень.

Джипінг / фото: One Deal
Джипінг / фото: One Deal

Наприкінці березня Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування підтримав та рекомендував ухвалити законопроєкт, який вносить зміни до Закону України "Про природно-заповідний фонд України".

Він запроваджує суворіші заборони на пересування автомобілів у заповідних зонах і дозволяє це тільки дорогами загального користування, вулицями міст та інших населених пунктів, а також приватними територіями.

Наступним кроком у боротьбі із джипінгом стане посилення відповідальності за такі правопорушення шляхом значного підвищення штрафів.

Олександр Краснолуцький сказав, що нинішні штрафи надто маленькі та не виконують своєї початкової функції.

Крім того, Знай.ua повідомляв, в Україні випишуть штраф навіть тим, хто оновив дані у ТЦК: у чому проблема

Раніше ми писали про те, що простіше , ніж із самокатами: в Україні хочуть полегшити процес оренди автомобілів

Читайте також: "Поліція відпекла": колишній Тринчер Олександр Волошин у Польщі отримав величезний штраф