Для автомобілістів існує багато нюансів, про які знають не всі водії. Один із таких моментів стосується використання кондиціонера в автомобілі. Здавалося б, що може бути більш природним у спекотний день, ніж увімкнути охолодження в салоні?

Проте виявляється, що це може призвести до неприємностей із законом.

Підготовка кондиціонера авто. Фото: скрін youtube
Підготовка кондиціонера авто. Фото: скрін youtube

Згідно з інформацією, опублікованою у виданні moto.pl, багато водіїв навіть не підозрюють, що за використання кондиціонера у певних ситуаціях можна отримати штраф.

Не можна вмикати кондиціонер, коли автомобіль стоїть на місці, особливо на міській стоянці.

Популярні новини зараз
Графіки більше не застосовуються: де в Україні скасували відключення світла В Україні почнуть масово карати ухилянтів – коли чекати перших штрафів від ТЦК Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли
Показати ще

Правовою основою такого обмеження є стаття 60 правил дорожнього руху. Ця норма інтегрована у загальноєвропейські вимоги та спрямована на захист навколишнього середовища. Згідно з цими правилами, водіям заборонено використовувати транспортний засіб таким чином, що створює незручності через надмірні викиди вихлопних газів або надмірний шум.

Справа в тому, що у більшості автомобілів робота кондиціонера безпосередньо пов'язана з роботою двигуна.

Підготовка кондиціонера авто. Фото: скрін youtube
Підготовка кондиціонера авто. Фото: скрін youtube

Коли ви вмикаєте кондиціонер на стоянці, двигун продовжує працювати, виділяючи вихлопні гази та створюючи шум. Це вважається необґрунтованим забрудненням довкілля, особливо у міських умовах, де концентрація автомобілів висока.

У Польщі, наприклад, штраф за таке порушення може сягати 300 злотих (3071 грн). Ця сума варта компенсації екологічному відомству за зайві викиди.

Щоб уникнути штрафу та при цьому швидко охолодити салон автомобіля, досвідчені водії рекомендують простий, але ефективний метод. Замість того, щоб увімкнути кондиціонер на стоянці, варто опустити всі вікна і проїхати кілька метрів. Це дозволить замінити гаряче повітря у салоні свіжим. Після цього можна закрити вікна і вже під час руху увімкнути кондиціонер.

Нагадаємо, ТОП-10 доступних негібридних авто з низькою витратою палива

Як повідомляв "Знай.ua", власники електромобілів "вмотують руки": водії масово повертаються до бензинових авто

Знай.ua писав, тисячі водіїв під загрозою штрафу в 425 гривень: радять придивитися до прав