Юристи попереджають: в Україні поліцейські часто штрафують водіїв за відсутність вогнегасника в автомобілі, проте такі штрафи далеко не завжди є правомірними. Важливо знати законодавчі нюанси, аби уникнути неправомірних стягнень.

Українське законодавство передбачає перелік предметів, які мають бути в кожному транспортному засобі. Серед них є і вогнегасник. Відсутність цього обладнання вважається порушенням Правил дорожнього руху. Поліцейські мають право перевіряти його наявність у транспортному засобі, проте порядок притягнення до відповідальності за такі порушення має відмінності для різних категорій водіїв.

Вогнегасник / фото
Вогнегасник / фото

Часто правоохоронці кваліфікують відсутність вогнегасника як керування транспортним засобом із технічною несправністю (ст. 121 КУпАП), що передбачає штраф у розмірі 340 гривень. Однак ця стаття застосовується лише до водіїв, які здійснюють регулярні пасажироперевезення. Для водіїв приватних транспортних засобів відсутність вогнегасника не є підставою для штрафу за цією статтею.

Звичайний автомобіліст, у разі виявлення цього порушення, підлягає відповідальності за ст. 125 КУпАП («Інші порушення ПДР»), що передбачає лише усне попередження, а не штраф.

Популярні новини зараз
Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Показати ще

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Юристи рекомендують водіям знати свої права та уважно ставитися до кваліфікації порушень, оскільки часто поліцейські неправомірно виписують штрафи. Якщо водій вважає штраф неправомірним, він може оскаржити постанову впродовж 10 днів.

Поради від юристів

  1. Ознайомлюйтесь із суттю порушення: при складанні постанови запитуйте в поліцейських на основі якої саме статті складено протокол.
  2. Не поспішайте сплачувати штраф: якщо є сумніви у правомірності стягнення, скористайтеся правом на оскарження.
  3. Консультуйтесь із юристами: за потреби зверніться до професіоналів для оцінки вашої ситуації та допомоги в оскарженні штрафу.

Нагадаємо, водіям краще поквапитись: ці документи треба замінити, інакше будуть обмеження

Раніше ми розповідали, що забули заїхати на мийку - готуйтеся заплатити: водіїв штрафують за брудні автівки

Також, штрафи у 17 тисяч та конфіскація: в Україні посилили правила для авто на єврономерах