В Україні суворо заборонено сідати за кермо у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Однак не всі знають, що водії можуть бути оштрафовані й за вживання певних медичних препаратів. Відповідно до ст.130 КУпАП, за таке порушення передбачений штраф у 17 000 гривень і позбавлення водійських прав.

Водiй. Фото: скрін youtube
Водiй. Фото: скрін youtube

Днями хмельницький суд розглянув справу, яка підтверджує цю норму. Поліцейські зупинили автомобіль через несправний габарит, запідозривши водія у сп’янінні через характерний запах.

Однак огляд на місці не вдалося провести через несправність алкотестера. Водій відмовився від повторної перевірки, що стало підставою для складання протоколу.

Популярні новини зараз
У київському Sport Life помітили дружину російського військовополоненого, соцмережі лютують: "На нари, а не на стретчинг" ТЦК знайшли новий спосіб шукати ухилянтів: перевірять всі бази Українцям заплатять за старі 10 та 25 копійок: можна отримати пристойну суму Податки з переказу на картку: у питанні поставили крапку
Показати ще

Водій, чиновник "Укрзалізниці", заперечив звинувачення у суді, пояснивши, що запах викликаний прийомом ліків, а не алкоголем. Чоловік стверджував, що нещодавно переніс інсульт і приймав препарат "Корвалдин".

Прийом ліків, фото kuban24
Прийом ліків, фото kuban24

Проте суд не задовольнив його апеляцію, зазначивши, що відмова від перевірки є порушенням незалежно від причин. Суд також вказав, що керування транспортом під впливом ліків, які впливають на реакцію та увагу, є недопустимим.

Якщо препарат призначений лікарем, варто уточнити, чи безпечно керувати автомобілем під час лікування.

Крім того, Знай.ua повідомляв, поновлення прав по-новому: хто змушений складати іспити заново

Також наш портал інформував, колишній розробник алкотестерів не пройшов свій же пристрій: тепер залишиться без прав

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що позбавлення прав і великі штрафи: що загрожує водіям