В Україні багатьом здається, що для позбавлення водійських прав потрібно вчинити серйозне порушення, наприклад, спричинити дорожньо-транспортну пригоду або сісти за кермо в стані алкогольного сп’яніння.
Однак насправді стати "вимушеним пішоходом" можна навіть за, здавалося б, невинні дії. Одне з таких порушень — це використання аварійної сигналізації не за призначенням, пише портал "Твоя Машина".
Чимало водіїв вмикають "аварійку", щоб висловити вдячність іншим учасникам руху. Така практика давно вкорінилася в українській культурі водіння, але вона суперечить чинним ПДР.
Закон чітко регламентує ситуації, коли можна використовувати аварійну сигналізацію.
До них належать:
дорожньо-транспортна пригода;
технічна несправність автомобіля;
вимушена зупинка в місцях, де це заборонено;
засліплення світлом фар інших транспортних засобів;
зупинка за вимогою поліції.
Усі інші випадки вважаються порушенням правил. Якщо водій вмикає "аварійку" без обґрунтованих причин, наприклад, для подяки чи у знак ввічливості, це може обернутися штрафом у розмірі 425 гривень.
Якщо неправильне використання аварійної сигналізації створило аварійну ситуацію — наприклад, змусило інших учасників дорожнього руху різко гальмувати, збільшувати швидкість чи змінювати траєкторію руху, — то покарання буде значно серйознішим.
"Аварійка". Фото: Youtube
У такому разі штраф може зрости до 680 гривень, а водія можуть позбавити права керувати транспортним засобом на термін до одного року.