У Польщі правила дорожнього руху щодо світлофорів відрізняються від українських, і ці відмінності можуть призвести до штрафу.

В Україні зелена стрілка наліво дозволяє як поворот, так і розворот (якщо немає знаку заборони). Натомість у Польщі такий сигнал дає право тільки на поворот ліворуч. Якщо ж на світлофорі з’являється спеціальна стрілка, спрямована вліво та назад, тоді розворот дозволений, пише vitrina.pl.

Якщо водій порушить це правило, штраф складе 500 злотих (приблизно 5 100 грн). У Польщі в наказові сигнали світлофора закладено інший зміст, ніж в Україні. Загальне правило таке, якщо на світлофорі немає стрілки, водій може їхати у будь-якому дозволеному напрямку (прямо, ліворуч, праворуч або здійснити розворот). Але якщо стрілка є, то рух дозволено тільки в її напрямку.

Світлофор. Фото з відкритих джерел
Світлофор. Фото з відкритих джерел

Розмітка також може вплинути на можливість розвороту. В Україні стрілка в крайньому лівому ряду зазвичай дозволяє поворот і розворот, а в середньому – ні. У Польщі ж навіть у крайньому лівому ряду розворот можливий не завжди, адже правила орієнтовані на зменшення ризику зіткнень.

Популярні новини зараз
Ціни на зв'язок пробивають стелю, але платити можна по старому: українцям підказали лайфхак Тарифи "підтягнуть" на новий рівень: названо терміни для світла, газу, води і тепла ТЦК більше не мобілізують: ще дві категорії отримають бронювання Пенсія, соцвиплати та зарплати: хто може очікувати на надбавку в лютому
Показати ще

Світлофор, який контролює швидкість автомобілів, фото "джедаї"
Світлофор, який контролює швидкість автомобілів, фото "джедаї"

Через ці відмінності навіть польські водії іноді плутаються й припускаються помилок, а для українців це може стати справжньою несподіванкою. Тому перед поїздкою до Польщі водіям варто уважно ознайомитися з місцевими правилами, щоб уникнути штрафів та небезпечних ситуацій на дорозі.

Раніше ми повідомляли, нові світлофори, штрафи та правила руху: про які зміни варто знати водіям?

На третьому році війни світлофори готують до блекаутів: 50% працюватимуть під час відключень світла - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, платні дороги в Україні – справа найближчого майбутнього: перші кроки вже зроблено.