В Україні несплата штрафу за порушення ПДР може обернутися для водія серйозними проблемами, і це зовсім не обмежується подвоєнням суми штрафу. Юрист розповів, чому ігнорувати постанову – ризиковано.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяШтрафи, оформлені камерами автофіксації, часто залишаються без уваги. Власник авто отримує повідомлення поштою, у "Дії" чи кабінеті водія, але може проігнорувати його. Це небезпечно, через несплату штрафу справа переходить до виконавчої служби. А там уже можливий арешт банківських рахунків або навіть самого транспортного засобу, пише SUV News.
Арешт авто – не виняткова ситуація. Щоб його зняти, потрібно сплатити не тільки штраф, а й додатковий виконавчий збір. Дізнаються про проблему водії часто запізно — вже коли авто під арештом.
Втім, юрист підкреслює, що штрафи можна оскаржити, особливо ті, які винесені автоматично камерами. Основний аргумент — поліція не встановлює, хто був за кермом під час порушення, а штраф автоматично призначається власнику авто. Це суперечить принципу індивідуальної відповідальності, який вимагає притягнення лише реального порушника.
Якщо водія не ідентифікували, є шанс у суді скасувати штраф. У багатьох випадках суд стає на бік позивача.
На жаль, погіршення економічної та правової ситуації в Україні стало наслідком війни, розв’язаної росією ще у 2014 році. Саме тоді, коли Україна почала ставати на ноги після розпаду СРСР, росіяни знову намагались її зруйнувати. Багато ресурсів країни замість розвитку пішло на захист і підтримку внутрішнього порядку.
Раніше ми повідомляли, позбавлять прав і відберуть авто: водіям переписали покарання за поширене правопорушення.
В українців почнуть відбиратимуть авто: хто ризикує залишитись без транспорту - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, в Україні масово конфіскують авто за порушення правил: як не залишитись від машини?