Зупинка автомобіля поліцією може обернутися для водія серйозними наслідками не лише через порушення правил дорожнього руху, а й через вміст у багажнику. Юристи попереджають: деякі вантажі, що здаються на перший погляд «невинними», можуть коштувати штрафів у десятки тисяч гривень, а в окремих випадках — навіть тюремного ув’язнення.

Порушення правил перевезення великогабаритного вантажу — одне з найпоширеніших. Якщо розміри вантажу перевищують допустимі норми, водія можуть оштрафувати на 510 гривень. Це стосується як побутових речей, так і комерційних перевезень. У разі серйозного порушення, наприклад, при відсутності маркування або порушенні норм закріплення вантажу, можуть бути додаткові санкції.

Патрульна поліція, скріншот: YouTube
Патрульна поліція, скріншот: YouTube

Якщо в салоні або багажнику виявлять тушу тварини, і у водія не буде документів, що підтверджують законність її походження, це може трактуватися як незаконне полювання. У такому разі загрожує штраф у розмірі 1530 гривень. Якщо ж ідеться про рідкісний або червонокнижний вид, або тварину, добуту в заповідній зоні, тоді відповідальність може стати кримінальною — штраф до 51 000 гривень, громадські роботи або обмеження волі до трьох років.

Перевезення риби осетрових порід або іншого улову, занесеного до Червоної книги, навіть у невеликих обсягах, може закінчитися штрафом 510 гривень із конфіскацією. Якщо ж завдана шкода буде визнана істотною, суд може призначити штраф 3 400 гривень або обмеження волі на строк до трьох років.

Популярні новини зараз
Травневий сюрприз: зима вирішила повернутися в Україну, прогноз погоди на кінець весни та літо Пенсія за радянський стаж: українцям рахуватимуть по-новому - хто втратить гроші Нова хитрість від ТЦК: українців таємно ставлять на облік в інших регіонах - згоди не питають Українці масово стають ухилянтами: червона мітка у "Резерв+" ставить хрест на планах
Показати ще

Поліція - фото Патрульна поліція України
Поліція - фото Патрульна поліція України

Одним із найсуворіших порушень є перевезення деревини без дозвільних документів. За це передбачено штраф у розмірі 25 500 гривень, а в залежності від обставин — адміністративний арешт до пів року або позбавлення волі до трьох років. Така відповідальність поширюється на перевезення як лісоматеріалів, так і дров, навіть якщо вони були заготовлені самостійно, без оформлення через лісгоспи.

Багато водіїв не знають, що перевозити в легковому автомобілі понад 60 літрів пального в каністрах заборонено. Порушення тягне за собою штраф у 510 гривень, адже це вважається потенційно небезпечним вантажем, що підпадає під норми техногенної безпеки.

Категорично заборонено перевозити наркотичні речовини без спеціального дозволу, навіть у малих кількостях. За це передбачене позбавлення волі до 8 років. Аналогічна ситуація зі зброєю: її наявність без відповідної ліцензії чи дозволу — до 7 років ув’язнення. Такі порушення не розглядаються як адміністративні, й одразу кваліфікуються як кримінальні правопорушення.

Нагадаємо, в Україні оновлять правила техогляду: водіям готують нові “сюрпризи” на СТО

Раніше ми розповідали, що не встигли зупинитись, вже маєте штраф: водіїв почали карати за безневинне порушення

Також, чіткі обмеження для кожної категорії: про що варто знати, перш ніж сідати за кермо в Україні