В Україні дедалі частіше фіксують порушення правил дорожнього руху автоматичними камерами. Здавалося б, нічого страшного: перевищив швидкість — отримав штраф, оплатив і забув. Але тисячі українців продовжують ігнорувати повідомлення про порушення, вважаючи їх несерйозною бюрократичною формальністю. Але наслідки можуть бути значно гіршими, ніж просто збільшений штраф.

Якщо водій не сплатив штраф упродовж 10 банківських днів, його сума автоматично подвоюється. А далі — у гру вступає виконавча служба. Юристи попереджають: коли справа доходить до виконавчого провадження, у боржника можуть заблокувати банківські рахунки, а у деяких випадках — навіть заарештувати автомобіль. Додатково доведеться сплатити виконавчий збір у розмірі 10% від загальної суми заборгованості.

Поліція - фото Патрульна поліція України
Поліція - фото Патрульна поліція України

Багато водіїв дізнаються про такі санкції вже тоді, коли ситуація зайшла надто далеко. Наприклад, під час спроби оформити продаж авто або при знятті з обліку в сервісному центрі. Саме в цей момент з’ясовується, що транспортний засіб знаходиться під арештом або водій числиться в базі виконавчої служби як боржник.

Якщо штраф накладено на власника автомобіля, але за кермом на момент порушення була інша особа — це порушення принципу особистої відповідальності. Саме на цьому ґрунтуються численні виграні справи у судах. Поліція не завжди може довести, хто саме керував транспортом у момент фіксації порушення, а без цього суд часто стає на бік водія.

Популярні новини зараз
Ці 7 порушень стають підставою для розшуку ТЦК: перевірте чи є ви у списку Пенсіонерам удвічі підвищили вікову доплату: хто отримає більше грошей Пенсіонерам виплатять майже на 4000: старенькі гарантовано отримають гроші Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак
Показати ще

Патрульна поліція, кадр з відео
Патрульна поліція, кадр з відео

Щоб не потрапити в пастку штрафів, юристи радять регулярно перевіряти застосунок «Дія» та електронний кабінет водія. Саме там оперативно з’являється інформація про нові постанови. Навіть якщо ви не отримали лист поштою — це не звільняє вас від відповідальності. Закон вважає вас проінформованим у момент появи штрафу в електронному кабінеті.

Нагадаємо, тепер не можна цього робити навіть у своєму авто: оштрафують від 5 до 25 тис. гривень

Раніше ми розповідали, що за кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні

Також, водії хапатимуться за голову - уряд планує підвищення штрафів ПДД: які порушення зроблять банкрутом