Експерти нагадують, що під час підготовки до тривалої поїздки за кермом необхідно ставитись до цього дуже серйозно. Недостатньо перевірити технічний стан авто, потрібно звернути увагу на свій фізіологічний та психологічний стан.

Є кілька станів, у яких за кермо сідати протипоказано. І зараз мова піде не про алкогольне сп'яніння - це порушення закону, ми поговоримо про інші "засоби" та стани.

Фахівці з порталу "Твоя машина" нагадали, що є 4 ситуації, коли краще утриматися від поїздки як водій.

Ліки в аптеці, фото realnoevremya
Ліки в аптеці, фото realnoevremya

Після прийому антигістамінних препаратів та психотропних засобів

Антигістамінні препарати першого покоління та деякі психотропні засоби можуть мати седативний ефект, що означає, що вони можуть спричинити сонливість та уповільнення реакції. Це стосується навіть ліків, які можна придбати без рецепта.

Популярні новини зараз
21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат В Україні хочуть змінити систему соцдопомоги: на що розраховувати людям У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Наприклад, седативні препарати, призначені зі зняттям тривоги, чи снодійні средства. Прийом цих препаратів перед поїздкою може збільшити ризик аварійної ситуації, оскільки вони знижують реакцію та концентрацію.

Ртутний градусник, скріншот: YouTube
Ртутний градусник, скріншот: YouTube

За високої температури

Висока зовнішня температура може спричинити небезпечне керування автомобілем. Висока температура може призвести до втоми та дегідратації, що впливає на нашу фізичну та пізнавальну здатність. У таких умовах реакція може бути повільною, а увага розсіяною. Тому якщо зовнішня температура дуже висока, краще утриматися від водіння, особливо на великій відстані.

Авто, фото: Знай.ua
Авто, фото: Знай.ua

При недосипанні

Недостатня кількість сну може серйозно погіршити нашу фізичну та пізнавальну функцію. Коли ми не відпочиваємо належним чином, наша реакція стає повільнішою, а увага менш стійкою.

Це особливо небезпечно, коли ми сідаємо за кермо автомобіля, оскільки знижена концентрація та підвищена сонливість можуть призвести до аварії. Тому, якщо ми не відпочили достатньо, краще використовувати інші засоби пересування або почекати, поки ми відновимося.

Стрес. Фото: Youtube
Стрес. Фото: Youtube

У стані хронічного стресу

Стрес є однією з основних причин погіршення нашої фізичної та психологічної здатності. Хронічний стрес може призвести до зниження уваги, погіршення пам'яті та збільшення дратівливості.

У такому стані керування автомобілем може бути небезпечним, оскільки ми можемо бути менш уважними до дорожньої ситуації та реагувати повільніше. Тому, якщо ми перебуваємо у стані хронічного стресу, краще знайти спосіб зняти напругу та відновити емоційну стабільність перед присіданням за кермо.

Нагадаємо, велосипедисти – теж люди: українським водіям презентували нове покарання за зухвале паркування.

Раніше повідомлялося, перерахунок пенсій, нові тарифи та старт НМТ: головні нововведення, з якими українці зіткнуться вже у червні.

Також, автомобілі з цими двигунами приємно здивують: визнані найкращими.