У Херсонській області відбуваються рятувальні операції, які розпочалися після підриву Каховської ГЕС. На допомогу постраждалим прийшли загони ДСНС із новою унікальною технікою - всюдиходами "Богун". Ці автомобілі можуть пересуватися болотистою місцевістю і навіть пливти по воді.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРозміри цього транспорту, як для спеціальної техніки, дуже скромні, проте тут помістити до 6 дорослих людей. Українські рятувальники використовують автомобіль для евакуації місцевого населення.
Про це стало відомо завдяки повідомленню на сторінці ДСНС у мережі Facebook.
Відомо, що всюдиходи "Богун" пристосовані для використання в умовах паводку. Вони створені для пересування болотом, а також можуть плавати.
Для ДСНС "Богун" укомплектований лебідкою, бензопилами, шанцевим інструментом, а також медичним обладнанням, навігаційною системою та засобами зв'язку.
Підрив Каховської ГЕС – не перша катастрофа, при ліквідації наслідків якої використовуються всюдиходи "Богун". У ДСНС експлуатують їх з 2020 року і вони неодноразово рятували постраждалих під час повеней.
Український всюдихід "Богун" - особливості та характеристики
Снігоболотохід "Богун" - модифікація знаменитого українського всюдихода Sherp. Він досягає 3,4 м у довжину, але при цьому здатний вмістити до 6 осіб, також є можливість перевозити постраждалих на ношах.
Український всюдихід оснащений 1,5-літровим 44-сильним дизелем Kubota та 5-ступінчастою механічною КПП. Діаметр його коліс із шинами низького тиску досягає 160 см.
"Богун" здатний розганятись до 40 км/год на суші та до 6 км/год на воді, а також буксирувати 2,4-тонний причіп. Палива вистачає на 15 годин роботи.
Нагадаємо, Дмитро Комаров із "Світу навиворіт" зробив висновок щодо "рідкісної" української повені: "Змінити неможливо".
Раніше повідомлялося, мрія рибалки: українець перетворив ЗАЗ-968М на амфібію, моторні човни блякнуть на його фоні.