Український парламент ухвалив проект закону, яким передбачається обмеження на імпорт неякісних авто з Євросоюзу, а також запровадження великих штрафів за використання авто, яке не відповідає встановленим в Україні нормам.

Про це в деталях йдеться в записці пояснення до законопроєкту №9210-1, повідомляється на сайті Верховної Ради.

Потримані авто. Фото: Youtube
Потримані авто. Фото: Youtube

Автори законопроекту заявили, що мета документу – боротьба з практикою імпорту автомобілів з Європейського Союзу, які містять деталі низької якості, такі як двигун чи інші компоненти, що може негативно вплинути на екологічні показники та загальну безпеку автомобілів.

У пояснювальній записці вказується, що керування автомобілем, який має серйозні технічні несправності, було несанкціоновано або технічно неякісно переобладнано, а також не відповідає технічним характеристикам виробника, може бути однією з причин ДТП та їх тяжких наслідків.

Популярні новини зараз
Комунальники вирішили встановити тарифний рекорд: з липня доведеться платити набагато більше Українцям нагадали про надбавки до пенсії: кому можуть доплатити Як зменшити платіжку за світло, користуючись бойлером – українцям дали дієві поради Пенсіонерів змусять працювати на п’ять років довше – хто може забути про пенсію у 60 років
Показати ще

Євробляхи, фото: Unian
Євробляхи, фото: Unian

З метою запобігання порушенням та уникнення штрафних санкцій автовласникам слід переконатися, що їхні автомобілі відповідають необхідним технічним вимогам та проходити техогляд вчасно.

Якщо водій керує автомобілем, що містить компоненти низької якості або не відповідає встановленим технічним стандартам, він підлягатиме штрафу у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також власникам автомобілів, які не пройшли техогляд вчасно, загрожує штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, який зараз становить 680 грн.

Передбачається, що нові правила, запропоновані депутатами, допоможуть підвищити безпеку руху транспортних засобів на дорогах України та зменшити кількість ДТП, спричинених технічно несправними машинами.

Нагадаємо, затягуйте пояси тугіше: депутати планують з 1 липня підняти акциз на паливо.

Раніше повідомлялося, як, хто і де мають право вручати повістку "правильно": роз'яснення ТЦК та СП.

Також, українцям подарують безкоштовну розмитнення, але лише один раз і не всім: кому пощастило.