Підрив російськими окупантами Каховської ГЕС обернувся справжньою катастрофою. Потоки великої води змивають своєму шляху як дерев'яні конструкції, а й наземний транспорт. Автомобілі затоплені частково чи повністю.

На цей раз ми розповімо, що потрібно робити власникам авто у такому разі.

Авто у воді, фото: grivna
Авто у воді, фото: grivna

Умовно рівень підтоплення авто можна поділити на три частини:

- вода до порогів;

Популярні новини зараз
Арестович описав становище на фронті: "Йде перекидання російських резервів" Медики розрізали та з'їли чоловіка-пацієнта просто на лікарняному ліжку: фото опинилися в мережі та змусили нервувати всіх Від каменя більше користі: українцям показали, що буде, якщо заряджати телефон "чужим" дротом Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей
Показати ще

- вода на рівні підлоги в салоні;

- вода по нижньому краю скла.

У будь-якому з трьох випадків авто не можна заводити і якщо акумулятор в момент затоплення все ще стояв на авто, його потрібно терміново зняти, щоб уникнути пошкодження блоків автомобіля. Єдиний спосіб перемістити підтоплений автомобіль на СТО – буксирування.

Вода до порогів

Найменш небезпечний рівень підтоплення, адже в нижню частину авто рідко встановлюють негерметичні елементи чи якісь важливі блоки. У той же час, якщо власник бачить відхилення від норми, варто одразу звернутися до сервісу. Найчастіше вода при такому рівні підтоплення авто просто може частково вимити олію з усіх вузлів та агрегатів у нижній частині авто.

Вода над порогами чи всередині

Автомобіль бажано частково розібрати, просушити всі видимі мокрі елементи і лише після цього намагатися пожвавити його.

Частина блоків може повністю вийти з ладу, тому що вони, наприклад, захищені від бризок, а зі стисканням води під час занурення під воду вже впоратися не можуть. Також доведеться знімати обшивку підлоги, щоб її як мінімум просушити чи замінити.

Авто у воді, фото: grivna
Авто у воді, фото: grivna

Вода у машині до нижнього краю скла

Найчастіше такий рівень підтоплення вважається критичним. Вся справа в тому, що при зануренні авто під воду вище за рівень скління страждає абсолютна більшість електронних блоків, а вода може потрапити всередину двигуна.

Однією з найсерйозніших неприємностей у цій ситуації є затоплення проводки, яку доведеться міняти у зборі

Як відновити затоплене авто?

Залежно від рівня пошкоджень затоплене авто може вимагати різного рівня уваги до себе. Так, при вимиванні олії буде достатньо лише комплексно обслужити автомобіль, злити воду з деяких порожнин, а також додати олії, там де її поменшало або воно стало розбавленим.

При більш серйозному підтопленні вище за рівень порогів, власнику слід обов'язково розібрати, просушити і перевірити на працездатність всі електронні блоки авто перед першим запуском.

Також варто звернути особливу увагу на редуктора, диференціали, роздатки та двигун, де масло могло змішатися з водою та втратити свої властивості.

У разі повного затоплення авто буде потрібний повний розбір автомобіля, ретельний та детальний аналіз.

Нагадаємо, перший український мінівен від ЛАЗу, який міг стати легендою: містилася вся рідня.

Раніше повідомлялося, унікальні кадри спортивного "Запорожця" у стилі Ford Mustang: колекціонери досі мріють про цей маслкар.

Також, ідеальна техніка для збирання картоплі: у мережі з'явилися рідкісні кадри легендарного вантажівки "Київ", їх всього 4.