Після того, як авто перетинає кордон, на нього чекає розмитнення. Це обов'язкова процедура, яку має пройти власник, щоб легалізувати своє майно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦей процес не такий складний, як багатьом може здатися. Згідно з загальною формулою розмитнення автомобіля, сума складається з акцизного податку, ввізного мита та ПДВ. Також нараховують збір до ПФУ від 3 до 5% залежно від вартості автомобіля.
Варто зазначити, що електромобілі, які вперше ввозять в Україну, мають лише один податок – акцизний. А ось мито, ПДВ та збір до ПФУ не нараховуються. Існує калькулятор від Державної митної служби, який допоможе обчислити індивідуальну суму розмитнення.
Щоб розмитнити авто, перебуваючи в Україні, спочатку слід звернутися до митниці за місцем проживання або тимчасового перебування, а також зібрати пакет документів:
- документи, що підтверджують зняття авто з обліку за кордоном (позначка у техпаспорті чи інше)
- документи, що підтверджують право власності
- паспорт
- ідентифікаційний код
- техпаспорт на авто
Далі власнику потрібно написати заяву на керівника місцевого управління ДФС про зміну митного режиму "транзит/тимчасове ввезення" на митний режим "імпорт". Після цього йде доставка авто в найближчу зону митного контролю та саме розмитнення.
Раніше ми писали про те, що техогляд буде примусовим: автомобілі українців закордоном ретельно перевірять
Як повідомляв Знай.ua, через скільки можна за кермо після випивки, щоб не влаштувати трагедію і не заробити штраф