Після того, як авто перетинає кордон, на нього чекає розмитнення. Це обов'язкова процедура, яку має пройти власник, щоб легалізувати своє майно.

Цей процес не такий складний, як багатьом може здатися. Згідно з загальною формулою розмитнення автомобіля, сума складається з акцизного податку, ввізного мита та ПДВ. Також нараховують збір до ПФУ від 3 до 5% залежно від вартості автомобіля.

Українська митниця
Українська митниця

Варто зазначити, що електромобілі, які вперше ввозять в Україну, мають лише один податок – акцизний. А ось мито, ПДВ та збір до ПФУ не нараховуються. Існує калькулятор від Державної митної служби, який допоможе обчислити індивідуальну суму розмитнення.

Щоб розмитнити авто, перебуваючи в Україні, спочатку слід звернутися до митниці за місцем проживання або тимчасового перебування, а також зібрати пакет документів:

Популярні новини зараз
Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен Тіну Кароль звинуватили у "другому громадянстві" через гроші - українкою більше "не пахне": що сталося "Удари, яких не очікували": мольфарка розповіла, чи загрожує Україні взимку вимикання світла 1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери
Показати ще
  • документи, що підтверджують зняття авто з обліку за кордоном (позначка у техпаспорті чи інше)
  • документи, що підтверджують право власності
  • паспорт
  • ідентифікаційний код
  • техпаспорт на авто

Далі власнику потрібно написати заяву на керівника місцевого управління ДФС про зміну митного режиму "транзит/тимчасове ввезення" на митний режим "імпорт". Після цього йде доставка авто в найближчу зону митного контролю та саме розмитнення.

Авторинок, скріншот: YouTube
Авторинок, скріншот: YouTube

Раніше ми писали про те, що техогляд буде примусовим: автомобілі українців закордоном ретельно перевірять

Як повідомляв Знай.ua, через скільки можна за кермо після випивки, щоб не влаштувати трагедію і не заробити штраф