Після того, як авто перетинає кордон, на нього чекає розмитнення. Це обов'язкова процедура, яку має пройти власник, щоб легалізувати своє майно.

Цей процес не такий складний, як багатьом може здатися. Згідно з загальною формулою розмитнення автомобіля, сума складається з акцизного податку, ввізного мита та ПДВ. Також нараховують збір до ПФУ від 3 до 5% залежно від вартості автомобіля.

Українська митниця
Українська митниця

Варто зазначити, що електромобілі, які вперше ввозять в Україну, мають лише один податок – акцизний. А ось мито, ПДВ та збір до ПФУ не нараховуються. Існує калькулятор від Державної митної служби, який допоможе обчислити індивідуальну суму розмитнення.

Щоб розмитнити авто, перебуваючи в Україні, спочатку слід звернутися до митниці за місцем проживання або тимчасового перебування, а також зібрати пакет документів:

Популярні новини зараз
"Судний день" буде вже у серпні 2024 року: що значить дата "трьох вісімок" і як її пережити Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Резерв+ отримав важливе оновлення Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми
Показати ще
  • документи, що підтверджують зняття авто з обліку за кордоном (позначка у техпаспорті чи інше)
  • документи, що підтверджують право власності
  • паспорт
  • ідентифікаційний код
  • техпаспорт на авто

Далі власнику потрібно написати заяву на керівника місцевого управління ДФС про зміну митного режиму "транзит/тимчасове ввезення" на митний режим "імпорт". Після цього йде доставка авто в найближчу зону митного контролю та саме розмитнення.

Авторинок, скріншот: YouTube
Авторинок, скріншот: YouTube

Раніше ми писали про те, що техогляд буде примусовим: автомобілі українців закордоном ретельно перевірять

Як повідомляв Знай.ua, через скільки можна за кермо після випивки, щоб не влаштувати трагедію і не заробити штраф