Наші читачі, які є водіями, можуть погодитись, що робочий вогнегасник – це обов'язковий предмет безпеки в авто. Однак далеко не завжди законний штраф за відсутність вогнегасника у транспортному засобі.

Поліцейські зупинили водія, який дотримувався правил дорожнього руху. Після перевірки документів копи зажадали показати вогнегасник, аптечку та знак аварійної зупинки. І тут – почалося.

Про цю історію розповідають експерти спільноти "Дорожній адвокат".

Автомобіль поліції, фото ілюстративне: Facebook Патрульна поліція Івано-Франківської області
Автомобіль поліції, фото ілюстративне: Facebook Патрульна поліція Івано-Франківської області

Хоча водій виконував ПДР та мав усі перелічені предмети при собі, поліція вирішила перевірити термін дії аптечки та справність вогнегасника.

Популярні новини зараз
Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен 1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери
Показати ще

На жаль, виявилось, що вогнегасник не працює. У результаті водію було складено протокол за порушення пункту 31.4.7 правил дорожнього руху, що передбачає штраф за "керування транспортним засобом з непрацюючим вогнегасником".

Вогнегасники - фото Vanguard Fire and Security Systems
Вогнегасники - фото Vanguard Fire and Security Systems

Згідно з цим пунктом, у водія має бути працюючий вогнегасник під час руху дорогами України. У примітках до цього пункту також зазначено, що тип та кількість вогнегасників повинні відповідати нормам, а вогнегасники, розміщені у транспортному засобі, мають бути сертифіковані відповідно до вимог закону.

Проте, згідно зі статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), відповідальності за непрацюючий вогнегасник не передбачено. Таким чином, поліція може надати лише попередження за це порушення відповідно до статті 125 КУпАП.

Поліція, авто, штраф, скрін: YouTube
Поліція, авто, штраф, скрін: YouTube

Після судового розгляду було встановлено, що керування автомобілем без аптечки та працюючого вогнегасника, призначеного для конкретного типу авто, заборонено законом.

Проте, згідно з КУпАП, відповідальності за непрацюючий вогнегасник не передбачено. Таким чином, поліція може лише попередити водія за порушення.

Нагадаємо, в Україні по-новому каратимуть водіїв, які "лихачать" при їзді з дітьми: штрафом можна не позбутися.

Раніше повідомлялося, що поліція зупинила без прав: готуйте 40 тисяч гривень, і це ще не все.

Також, п'яний водій здивував копів "свіжістю" під час алкотесту: прилад таких цифр ще не бачив.