В Україні водіям заборонено використовувати мобільні телефони під час руху транспортного засобу, тримаючи їх у руках. Це правило прописано у пункті 2.9.д ПДР.

Якщо поліцейський помітив водія, який розмовляє телефоном, тримаючи його в руках під час руху автомобіля, він має повне право зупинити та притягнути його до відповідальності.

Про це вирішили нагадати українцям в одному із Сервісних центрів МВС України.

Поліція, авто, скріншот: YouTube
Поліція, авто, скріншот: YouTube

Так, якщо розмова по телефону не призвела до жодних наслідків, то водієві загрожує штраф у розмірі 510 грн. (Частина 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Постанова про накладення штрафу ухвалюється поліцейським на місці зупинки.

Популярні новини зараз
Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому В Україні підвищать ще один комунальний тариф В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше
Показати ще

Однак, якщо така розмова змусила інших учасників дорожнього руху змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів безпеки, то штраф збільшується до 1445 грн., або може бути позбавлення права управління на строк від шести місяців до одного року (частина 5 статті 122 КУпАП). У цьому випадку поліцейський складає протокол, який передається до суду.

Поліція, авто, штрафи, скріншот: YouTube
Поліція, авто, штрафи, скріншот: YouTube

Разом із складанням протоколу, поліцейський тимчасово забирає посвідчення водія до вирішення справи в суді. Посвідчення водія зберігається в поліцейському відділенні до прийняття рішення суду у справі. Протягом цього періоду водієві видається тимчасовий талон на право керування.

Якщо водій розмовляє телефоном за кермом, поліцейський може накласти штраф або забрати посвідчення водія і передати справу на розгляд суду.

Також важливо знати, що наявність факту порушення не звільняє поліцейського від обов'язку провести розгляд справи відповідно до вимог закону або скласти протокол відповідно до встановленої процедури. У разі невиконання цих вимог накладений штраф вважається незаконним.

Нагадаємо, порушували не ви, а заплатите 2400 гривень: водіям розповіли про великі штрафи за дрібний "косяк".

Раніше повідомлялося, що депутати внесли важливі зміни: тепер поліція повністю покладається на нагрудні камери.

Також, поліція матиме багато запитань: що водіям заборонено перевозити в багажнику.