У новинах можна почути дуже тривожне формулювання: "водій заснув за кермом і виїхав на зустрічну смугу...". Однак мало хто підозрює, що причиною такої трагедії іноді стає не те, що водій втомився, а вплив підступних освіжувачів повітря.

Ви все правильно прочитали, адже існує ряд освіжувачів повітря, які можуть провокувати приховане засипання. Про це пише Hyser.

На жаль, деякі водії сідають за кермо в дуже втомленому стані, нехтуючи не лише своєю безпекою, а й життям тих, хто перебуває з ними в потоці або на тротуарах, пішохідних переходах, у тому числі.

"Вонючка" в авто, скріншот: YouTube
"Вонючка" в авто, скріншот: YouTube

Але є ціла низка запахів, які провокують сонний стан. Саме ці запахи можуть бути в цілому ряді освіжувачів повітря для салону автомобіля.

Популярні новини зараз
Пенсіонерка опинилася у ліжку незнайомця: страшна помилка працівників лікарні дорого обійшлася Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу
Показати ще

У цьому матеріалі ми розповімо, аромати яких освіжувачів повітря для авто можуть спровокувати засипання за кермом.

Отже, які запахи освіжувачів повітря для авто можуть спричинити сонливість:

Лаванда в освіжувачі повітря

Аромат лаванди відомий своїм заспокійливим ефектом та здатністю знизити тривогу. Багато людей знаходять її аромат снодійним і використовують лавандові олії або саші з лавандою на подушці, щоб покращити якість сну.

Це не найкращий варіант для освіжувача повітря в салоні автомобіля. Звичайно, для пасажирів він може бути приємним та заспокійливим. Але ніякий освіжувач повітря не для водія, від якого вимагається особлива концентрація уваги, але не розслаблення від освіжувача повітря.

"Вонючка" в авто, скріншот: YouTube
"Вонючка" в авто, скріншот: YouTube

Шавлія в освіжувачі повітря

Аромат шавлії може допомогти зняти стрес і створити розслаблюючу атмосферу, сприяючи засинанню. Він особливо корисний при безсонні, викликаному уявною активністю або тривогою. Освіжувач повітря в авто з ароматом шавлії точно може знизити вашу швидкість реакції в дорожньому потоці.

Ромашка, фото з вільних джерел
Ромашка, фото з вільних джерел

Ромашка в освіжувачі повітря

Аромат ромашки відомий своїми заспокійливими властивостями. Він дозволяє розслабитися та підготуватися до сну. Ви можете скуштувати чай з ромашки або використовувати ефірну олію ромашки в аромалампі, але ніяк не в змозі, коли вам потрібно керувати автомобілем. Висновок: освіжувач повітря із запахом шавлії – справа ризикова для водія.

Жасмин у освіжувачі повітря

Аромат жасмину вважається розслаблюючим і сприяє сну. Декілька досліджень показали, що аромат жасмину знижує тривогу і покращує якість сну. Як бачимо, цей аромат освіжувача повітря точно не підійде для водіїв.

Ванільна ліана, фото - телеграм-канал "Кошмар покупця"
Ванільна ліана, фото - телеграм-канал "Кошмар покупця"

Ваніль у освіжувачі повітря

Запах ванілі має заспокійливу та розслаблюючу дію на деяких людей. Ви можете використовувати свічки або дифузори з ароматом ванілі, щоб створити приємну атмосферу перед сном, але не далекою дорогою за кермом автомобіля.

Важливо відзначити, що реакція на запахи може бути індивідуальною і ефекти ароматів можуть відрізнятися у різних людей. Що для однієї людини може бути снодійною, для іншої може бути менш ефективною.

Нагадаємо, пожежа в салоні авто: назвали несподівану причину лиха.

Раніше повідомлялося, що в Україні посилили штраф за паркування на місцях для інвалідів.

Також, навіщо водії роблять дірки у дверях авто, не порушуючи при цьому жодних правил: "хитрість" підтриманого транспорту.