Українське законодавство карає водіїв, які полюбляють поспілкуватись по телефону за кермом. Такі дії наражають на не безпеку не тільки порушника, а й інших учасників дорожнього руху.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це нагадують юристи порталу "Дорожній адвокат".
Відповідно до пункту 2.9.д Правил дорожнього руху, водії не мають права використовувати мобільні телефони під час руху автомобіля, а саме — тримаючи їх у руках.
Працівники поліції можуть зупинити та притягнути до відповідальності водія, якого спіймають за телефонною розмовою під час кермування транспортним засобом.
Згідно з частиною 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо це була звичайна розмова по телефону і не мала жодних негативних наслідків для інших учасників дорожнього руху, то порушнику доведеться сплатити 510 гривень штрафу.
У разі, якщо бесіда по телефону спровокувала інших учасників дорожнього руху змінювати швидкість, напрямок руху чи вдаватися до інших заходів безпеки, то штраф зросте до 1445 гривень.
Водночас за таке порушення патрульні можуть забрати ваше посвідчення водія на термін від шести місяців до одного року.
Вони мають право тимчасово вилучити у вас посвідчення водія до вирішення справи у суді.
Поки справа вирішується у суді, такі водії будуть кермувати авто з тимчасовим талоном замість звичайного посвідчення.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, покажіть аптечку та вогнегасник: українець знайшов спосіб не платити популярний штраф.
Також наш портал інформував, в Україні по-новому каратимуть водіїв, які "лихачать" при їзді з дітьми: штрафом можна не позбутися.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, тепер усе змінилося: яке покарання чекає на водія за водіння без прав.