Для всіх наших читачів, які мають справу із ввезенням авто з-за кордону або планують такий крок, є важливі новини. В українському парламенті комітет з питань фінансів схвалив законопроєкти №7466 та №7468, які пропонують суттєво трансформувати діючу систему.

Нові законопроєкти припускають, що більшість митних процедур відбуватиметься дистанційно через сервіс Дія", пише "Твоя машина".

Вони також передбачають впровадження добровільної сертифікації та експертних перевірок для автомобілів перед їхньою початковою реєстрацією.

Розмитнення авто в "Дії", скріншот: autoria
Розмитнення авто в "Дії", скріншот: autoria

Законопроєкти також скасовують збір до Пенсійного фонду, пов'язаного з первинною реєстрацією, та встановлюють нові засади розрахунку податків при митному оформленні.

Популярні новини зараз
Пенсіонерка опинилася у ліжку незнайомця: страшна помилка працівників лікарні дорого обійшлася Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу
Показати ще

Розмитнення авто в "Дії", скріншот: autoria
Розмитнення авто в "Дії", скріншот: autoria

Замість поточної системи, яка базується на комбінації "мито + акциз + ПДВ", що визначається оцінкою транспортного засобу, запропоновано нову формулу розрахунку, яка враховуватиме тип, вік та об'єм двигуна автомобіля, а не його вартість.

Детальна інформація про складові формули та відповідні коефіцієнти міститься в законопроєктах.

Розмитнення авто на кордоні, скріншот: YouTube
Розмитнення авто на кордоні, скріншот: YouTube

У разі цих змін вони можуть спростити та модернізувати процедуру розмитнення автомобілів в Україні. Використання державного сервісу "Дія" та впровадження необов'язкової сертифікації та перевірок спрямовано на спрощення процедур та зменшення бюрократичних перепон.

Крім того, перехід до нової формули розрахунку податків, заснованої на об'єктивних критеріях, може забезпечити більшу прозорість та справедливість системи.

Слід зазначити, що потенційний вплив цих законопроєктів на автомобільну промисловість та автовласників ще потребує вивчення. У разі успішного ухвалення цих законів процедуру розмитнення автомобілів в Україні можна змінити, пропонуючи більш ефективний і справедливий процес для всіх учасників.

Нагадаємо, розмитнення авто у 2023 році: скільки коштує процедура і як це зробити в Україні.

Раніше повідомлялося, людини немає, а пенсія є: українцям нагадали, як отримати виплати за зниклого безвісти військового.

Також, в уряді наполягають на пенсійній реформі: треба вводити.