Для всіх наших читачів, які є водіями є дуже важлива новина. Справа в тому, що український парламент уже зареєстрував проєкт закону №9460, яким хочуть заборонити експлуатувати автомобілі без сертифікату відповідності.

Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з українських народних депутатів у соціальних мережах.

Авто, фото: Знай.ua
Авто, фото: Знай.ua

На думку авторів законопроєкту, українське законодавство у сфері оцінки відповідності має бути таким самим, як і європейське законодавство. Угодою про асоціацію з ЄС передбачено зобов'язання України щодо забезпечення відповідності з технічними регламентами Євросоюзу та систем стандартизації, метрології тощо.

Тому проєкт закону №9460 запроваджує дефініцію документа, що засвідчує відповідність МС вимогам технічних регламентів та екологічних норм; приведені у відповідність до вимог Євросоюзу та FIA положення про визнання документів, виданих іншими органами.

Популярні новини зараз
Тесть організував "облаву" ТЦК на зятя-ухилянта Унікальний таємний лист Лесі Українки знайшли та показали всім: що приховувала велика поетеса Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Кому з українців піднімуть пенсію майже на 2700 гривень: названо категорію та дату
Показати ще

Авто, фото: Знай.ua
Авто, фото: Знай.ua

Крім того, якщо цей законопроєкт затвердять, то не можна буде експлуатувати автомобілі, які не мають сертифікату відповідності. Але автовласникам не потрібно додатково робити окремі документи про відповідність чи возити із собою окремо документи про відповідність.

Що таке сертифікат відповідності? Це документ, що підтверджує, що автомобіль відповідає стандартам Євросоюзу та має право на вільне переміщення європейськими країнами. У ньому міститься інформація про автомобіль і виробника, номер затвердження типового зразка, технічні специфікації та інші дані.

Законопроєкт №9460 зараз перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань економічного розвитку. Комітет має дати свій висновок, після чого цей проєкт закону винесуть до сесійної зали парламенту для обговорення народними депутатами.

Нагадаємо, переоформлення авто в Україні: скільки коштує послуга та які документи потрібні.

Раніше повідомлялося, зауваження та штраф: без чого в авто вас точно покарають.

Також, українські водії зможуть самостійно обирати та бронювати номерні знаки.