Для всіх наших читачів, які стосуються водіння авто, не можуть виявитися безграмотними, адже ми часто ділимося важливими правилами поводження зі своєю "ластівкою". Багато водіїв (а це ті, хто ніколи не дивиться під капот), впевнені, що кришка радіатора тільки для стримування антифризу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОднак крім утримання антифризу в системі охолодження, ця кришка має важливіше завдання. Ви маєте про це знати!
Про це пишуть фахівці на порталі "Твоя машина".
Кришка радіатора контролює тиск у системі охолодження. Вона оснащена двома клапанами, які відповідають за регулювання тиску. Один з них розслідує тиск усередині системи і, якщо він перевищує допустимі межі, відкривається, випромінюючи надлишковий тиск.
Другий клапан активується при охолодженні двигуна. При зупинці двигуна та зниженні температури антифризу в системі охолодження знижується тиск. Це може призвести до деформації патрубків та пошкодження ущільнень. Щоб запобігти цьому, клапан впускає повітря у систему охолодження у потрібний момент. Іноді ці два клапани поєднуються в одну конструкцію.
Влітку двигун автомобіля працює у навантажених умовах, що знижує ефективність охолодження. Це створює ризик перегріву.
Це явище небезпечне, оскільки може призвести до тріщини у слабкому місці одного з патрубків антифризу або ще гірше – пошкодження прокладки головки блоку циліндрів. У цьому випадку антифриз потрапляє до камери згоряння, а вихлопні гази – до системи охолодження. Це призводить до потреби серйозного ремонту двигуна.
Досвідчені водії змінюють кришку радіатора на літо, щоб уникнути такого сценарію. Ця маніпуляція допомагає уникнути критичних значень тиску в системі охолодження двигуна та запобігає ситуаціям, які можуть призвести до капітального ремонту силового агрегату.
Нагадаємо, по голові собі постучи: любителів ляскати дверима авто оштрафують на 3200 грн.
Раніше повідомлялося, що українець знайшов спосіб врятуватися від популярного штрафу: копи мають винести попередження.
Також, українцям виписуватимуть штрафи від 850 до 3400 гривень: хто може "влетіти" на гроші.