В Україні поліцейські не мають права зупиняти автомобілі просто так, без причини, як це було раніше. Чіткий перелік підстав для зупинки прописаний в 35-й статті закону "Про національну поліцію". Однак на практиці інспектори дуже часто про це "забувають".

Поліція, штраф, авто, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, авто, скріншот: YouTube

Зупинка автомобіля дорожньою поліцією може бути пов’язана з порушенням дорожнього руху, водінням у нетверезому стані або іншими правопорушеннями.

Якщо вас зупинили з іншої причини, треба перш за все заспокоїтись, і розуміти що в такій ситуації, закони на вашому боці.

Далі вам необхідно взяти участь у процесі перевірки та вимагати від дорожньої поліції надання письмового повідомлення про причину зупинки.

Популярні новини зараз
Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Хлопчик зґвалтував 11-річного однокласника, але з ним навіть нічого не зробили: що не так із цією школою Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу Чому ми забули цей рецепт і замінили його на Олів'є: простий та смачний салат "Барбі" з буряків
Показати ще

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

У разі, якщо ви не змогли отримати таке повідомлення, то можете відмовитися від дачі пояснень та надати тільки необхідну інформацію про себе.

Крім того, якщо ви вважаєте, що ваші права були порушені, то маєте право звернутися до адвоката та подати скаргу до відповідних органів державної влади.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Необхідно зберігати всі документи, які були виписані під час зупинки, та зберігати їх до повного розгляду ситуації.

Нагадаємо, це сподобається вашому гаманцю: українців попередили про нове розмитнення авто у "Дії".

Раніше повідомлялося, українцям готують нововведення щодо розмитнення авто.

Також, розмитнення авто у 2023 році: скільки коштує процедура і як це зробити в Україні.