В Україні поліцейські не мають права зупиняти автомобілі просто так, без причини, як це було раніше. Чіткий перелік підстав для зупинки прописаний в 35-й статті закону "Про національну поліцію". Однак на практиці інспектори дуже часто про це "забувають".

Поліція, штраф, авто, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, авто, скріншот: YouTube

Зупинка автомобіля дорожньою поліцією може бути пов’язана з порушенням дорожнього руху, водінням у нетверезому стані або іншими правопорушеннями.

Якщо вас зупинили з іншої причини, треба перш за все заспокоїтись, і розуміти що в такій ситуації, закони на вашому боці.

Далі вам необхідно взяти участь у процесі перевірки та вимагати від дорожньої поліції надання письмового повідомлення про причину зупинки.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

У разі, якщо ви не змогли отримати таке повідомлення, то можете відмовитися від дачі пояснень та надати тільки необхідну інформацію про себе.

Крім того, якщо ви вважаєте, що ваші права були порушені, то маєте право звернутися до адвоката та подати скаргу до відповідних органів державної влади.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Необхідно зберігати всі документи, які були виписані під час зупинки, та зберігати їх до повного розгляду ситуації.

Нагадаємо, це сподобається вашому гаманцю: українців попередили про нове розмитнення авто у "Дії".

Раніше повідомлялося, українцям готують нововведення щодо розмитнення авто.

Також, розмитнення авто у 2023 році: скільки коштує процедура і як це зробити в Україні.