Для всіх наших дорогих читачів, які є водіями, є дуже важливим нагадуванням. Українські юристи вирішили відповісти на питання щодо права "Укртрансбезпеки" накладати штраф за перевищення вагових норм на основі товарно-транспортної накладної (ТТН).

Про це стало відомо завдяки повідомленню експертів на порталі "Твоя машина".

фури на трасі, скріншот з відео
фури на трасі, скріншот з відео

Наприклад, габаритно-ваговий контроль має два види перевірок:

1. Точний габаритно-ваговий контроль, де вагові параметри транспортного засобу визначаються на стаціонарному чи пересувному пункті зважування.

Популярні новини зараз
ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше
Показати ще

2. Документальний ваговий контроль, що включає визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси авто та маси вантажу.

Зважування авто, скріншот: YouTube
Зважування авто, скріншот: YouTube

Юристи заявляють, що ТТН не може бути єдиним документом, який беззастережно визначає масу транспортного засобу. Для накладення штрафів за перевищення вагових норм потрібне фактичне зважування авто на спеціальних пунктах габаритно-вагового контролю. Вагове обладнання на цих пунктах має бути сертифіковано та перевірено.

Це тим, що вагові параметри транспортного засобу можуть змінюватися під час руху: додавати чи знімати устаткування, змінювати навантаження тощо. Тому лише фактичне вагове зважування спеціальних пунктах може визначити масу авто.

Фура, фото: 5 канал
Фура, фото: 5 канал

Штрафи, накладені "Укртрансбезпекою" на підставі даних щодо ТТН без фактичного зважування, неправомірні та підлягають скасуванню відповідно до законодавства.

Нагадаємо, як вибрати якісне і на що звернути увагу: приклади "вічних" автомобілів.

Раніше повідомлялося, дитяче автокрісло в авто: за що можуть вліпити штраф батькові-водієві.

Також, тату, не ганяй – на тебе чекає банк: українських водіїв з аліментами перетворять на пішоходів.